Slavia i počtvrté porazila Spartu! Lídr z Plzně nestačil na poslední Chomutov

Praha má v této hokejové sezóně jednoznačného krále. Slavia i počtvrté v sezóně porazila Spartu, když na ledě svého rivala zvítězila 3:2 po prodloužení a posunula se na druhé místo se čtyřbodovým odstupem za vedoucí Plzeň. Překvapením skončil duel prvního s posledním, v němž právě lídr z Plzně podlehl v Chomutově 3:4. Zaváhali však i jeho pronásledovatelé. Třinec prohrál v Českých Budějovicích 3:5 a Zlín podlehl v Kladně 2:5.

Slávisté dokázali, že na Spartu umí a v holešovické aréně se jí obzvlášť daří. Sérii bez porážky už zde prodloužili na více než dva roky. Sešívaní také poprvé v historii vyhráli všechny své zápasy proti městskému rivalovi v základní části. Dvoubrankové vedení hostů sice dokázal dvěma zásahy smazat Ivan Rachůnek, jenže v prodloužení vystřelil bod navíc pro hosty dvanáct sekund před jeho koncem Lukáš Krenželok. Spartě tak patří pátá příčka, ale na druhou Slavii ztrácí jen tři body.

Lídr z Plzně poprvé v sezóně prohrál s posledním Chomutovem, přestože se na severu Čech ujal vedení zásluhou Jozefa Baleje, jenž v utkání zaznamenal dva góly. Chomutov předvedl především díky třem gólům v přesilovkách velký obrat. I když vedení 4:2 se před koncem smrsklo na náskok jediného gólu a dvě sekundy před koncem zachránil domácí brankář Hanuljak skvělým zákrokem proti Tomáši Vlasákovi vítězství. Piráti vyhráli čtvrtý z posledních pěti zápasů, ale zůstávají poslední o bod za Libercem.

Kometa se pomstila Kladnu

Zaváhání lídra ale nevyužil do pátku druhý Zlín. Na něm si totiž na svém ledě smlslo Kladno, které se po vítězství 5:2 přiblížilo jistotě účasti v play off. Domácí se oklepali ze středečního výprasku v Třinci a i díky dvěma gólům Jana Eberleho se radovali z důležité výhry. Před jedenáctými Pardubicemi mají Rytíři jedenáctibodový náskok.

Kometa v minulém kole utnula sérii osmi porážek a v pohodě se předvedla i proti Karlovým Varům, jimž vítězstvím 4:0 oplatila debakl z posledního vzájemného duelu (0:7) a udržela si devátou příčku. Hostům se tak vidina play off znovu vzdálila. Na desáté Vítkovice dál ztrácí šest bodů. Kometa načala výhru poměrně kuriózním způsobem, kdy po hozené hokejce karlovarským hráčem před bránou hostů proměnil trestné střílení Vojtěch Němec.

Duda s Nedvědem zářili

České Budějovice prodloužily vítěznou sérii na domácím ledě na šest zápasů, a to i přesto, že s Třincem prohrávaly už 1:3. Zápas rozhodl závěr druhé třetiny, kdy Jihočeši vstřelili dvě branky v rozmezí devíti sekund a krátce na to poslal domácí do vedení svým druhým gólem Podlešák. Obrat definitivně potvrdil ve třetí třetině další dvougólový střelec Aleš Kotalík. Dvakrát se trefil i Martin Růžička, jenž zaznamenal už 37. gól sezóny. Jeho Třinec ale po šesti zápasech poprvé nebodoval a popáté za sebou na jihu Čech prohrál.

Litvínov poprvé v sezóně nestačil na Liberec, prohrál 3:5 a promarnil možnost stoprocentně si pojistit účast minimálně v předkole play off. Bílým Tygrům patří předposlední místo a šanci na play off už mají jen teoretickou. Skvělý večer v jeho dresu ale prožil Radek Duda, jenž k hattricku přidal i asistenci, a také veterán Petr Nedvěd se skvělou statistikou 1+4.

Hokejová Tipsport extraliga, 48. kolo
Chomutov - Plzeň 4:3on-line
Branky: 26. Palin, 21. Hruška, 49. Šagát, 51. Divíšek - 15., 37. Balej, 53. Slovák
Kladno - Zlín 5:2on-line
Branky: 4. M. Hořava, 18. Jass, 33., 60. Eberle, 37. Valský - 14. Honejsek, 57. Ondráček
Kometa Brno - Karlovy Vary 4:0on-line
Branky: 5. Němec, 16. Žižka, 18. Lušňák, 48. J. Svoboda
České Budějovice - Třinec 5:3on-line
Branky: 2. Langhammer, 37., 52. Kotalík, 38., 40 Podlešák  - 3., 17. Růžička, 25. Rákos
Sparta Praha - Slavia Praha 2:3 po prodlouženíon-line
Branky: 37., 52. I. Rachůnek - 11. Kuboš, 33. Micka
Liberec - Litvínov 5:3on-line
Branky: 11. Nedvěd, 34., 49., 59 Duda, 36. Bulík - 10., 58.  Majdan, 49. Hübl