Brno - Karlovy Vary 4:0Hokejisté Brna porazili Karlovy Vary, po měsíci mají tři body

5. Němec (trestné střílení) 1 : 0
16. Žižka 2 : 0
18. Lušňák 3 : 0
48. J. Svoboda 4 : 0

Hokejisté Komety Brno porazili ve 48. kole extraligy Karlovy Vary 4:0 a po více než měsíci tak získali tři body. Naposledy se to Moravanům podařilo 13. ledna proti Chomutovu. O dnešní výhře Kometa rozhodla už v první třetině, ve které si vypracovala tříbrankový náskok. Gólman Jiří Trvaj udržel potřetí v sezóně čisté konto.

Úvod utkání patřil Kometě, která dostala možnost zahrát si přesilovou hru. Hákování Doležala málem potrestal Dlouhý, jenž se vypálil z prostoru mezikruží. Brankář Závorka jeho pokus ale zlikvidovat. Neuspěl ani doráženící Holec. Energie byla v pokračujícím oslabení pod tlakem a Lukáš Pech v tísni nešikovně hodil po puku svou hokejku. Rozhodčí Minář ihned nařídil trestné střílení. Penalty má v Brně na starosti Vojtěch Němec a i v tomto případě ukázal, že se většinou nemýlí.

Hosté se dlouho hledali a nějakou kloudnou akci vymysleli až v přesilovce v polovině třetiny. Od modré pálil obránce Drtina, ale Jiří Trvaj si připsal svůj vůbec první zákrok. Na další čekal marně, protože se hrálo většinou před Závorkou. Varům vůbec nevyšla první perioda. Drtina totiž vyhodil kotouč do hlediště a jeho přestupek potrestal v přesilovce Žižka, když dorazil nahozenou střelu Koreise. Nepovedenou třetinu Karlových Varů korunoval třetím gólem Lušňák, který se ocitl sám před brankářem a střelou do šibenice zvýšil na 3:0.

Druhé dějství se neslo v opatrném duchu, Kometa se nikam zbytečně nehnala a soustředila se především na obranu. Energie mírně zlepšila pohyb, častěji se tlačila před Trvaje, ale vždy tomu chyběla přesnější koncovka. Jako v případě střely Kumstáta nebo Zaťoviče, jemuž v klíčový moment ujel kotouč. Poté se hrál nezáživný hokej, hra se často kouskovala a postrádala patřičné tempo. Až posledních pět minut se přeci jen něco dělo. Domácí přepojili na vyšší rychlostní stupeň a především formace Hruška, Čermák a Zohorna neustále zaměstnávala Závorku. Stav se však do konce druhé dvacetiminutovky nezměnil.

Obraz hry se nikterak nepřeklopil ani v poslední třetině. Kometa bedlivě kontrovala výsledek a mátožné Vary se nebyly schopny zapojit do hry. Navíc často faulovaly. Na trestné lavici seděli Pech s Koblasou a domácí toho využili. Při hře pět na tři prostřelil Závorku Jakub Svoboda. Poté se ještě o menší boxerskou vložku postarali Malec s Kumstátem, na konečný výsledek už to ale nemělo žádný vliv.

48. kolo hokejové extraligy:
HC Kometa Brno - HC Energie Karlovy Vary 4:0 (3:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Němec z trest. střílení, 16. Žižka (Koreis, Kováčik), 18. Lušňák (Valach), 48. Jakub Svoboda (Kováčik, L. Čermák). Rozhodčí: Hradil, Minář - Bláha, Kostka. Vyloučení: 6:10. Využití: 2:0. Diváci: 7200 (vyprodáno).
Kometa: Trvaj - Žižka, Dujsík, Bičánek, Švrček, Malec, Kováčik, M. Hruška, Valach - H. Zohorna, L. Čermák, J. Hruška - Jakub Svoboda, Koreis, Němec - Erat, Holec, Dlouhý - Haluza, Lušňák, Burian. Trenéři: Venera, Oslizlo a Zubíček.
Karlovy Vary: Závorka - Gründling, Grman, Jan Látal, Gulaši, D. Nosek, J. Drtina, Prošek, Parýzek - Zaťovič, Pech, Kumstát - Skladaný, Koblasa, Pohl - Doležal, Skuhravý, Bicek - Vachovec, Košťál, Zucker. Trenéři: Žemlička a Kverka.