Hokej hrála jen Sparta. Noční můru ale nezaplašila, a tak Praze dál vládne Slavia

Jestli je pro hokejisty Sparty někdo noční můrou, pak je to městský rival Slavia. I čtvrté pražské derby v letošní sezóně totiž skončilo triumfem sešívaných, kteří v Holešovicích doslova vydřeli výhru 3:2 po prodloužení. „Všichni viděli, že Sparta hrála hokej a my jsme dávali góly. Jsme rádi za každý bod, chceme si pojistit šestku, nic jiného neřešíme," říkal po zápase autor vítězné branky Lukáš Krenželok.

Páteční souboj se však od těch třech předešlých přeci jen lišil. Zatímco v předchozích případech šla vždy do vedení Sparta a Růžičkovi svěřenci museli skóre otáčet, teď po deseti minutách hry se zásluhou Kubošem využité přesilovky dostali do vedení sešívaní.

Spartu však inkasovaná trefa probudila a 10 703 přítomných fanoušků, největší návštěva pražských derby v sezóně, sledovalo drtivý nápor domácích. Vždyť slávistický gólman Dominik Furch si jen za první třetinu připsal tolik zákroků (14), co jeho protějšek Marek Pinc za šedesát minut. „Docela záhul, pěkně jsem se v brance zapotil. Měli jsme i štěstí, protože hlavně první dvě třetiny nás Sparta hodně tlačila," ulevoval si Furch po zápase.

Po čtvrtfinále klidně můžeme jet domů, ví Krenželok

Červenobílí se sice permanentně bránili, o to nebezpečnější však byly jejich rychlé protiútoky. V jednom z nich byl ve druhé třetině faulován mladíček Hertl, v nařízeném trestném střílení mu ale při pokusu o bekhendový blafák puk sjel z hole. Jenže zanedlouho se v brankovišti prosadil důrazný Micka a sparťané museli dotahovat dvoubrankové manko. Z nesnází je však vytáhl Ivan Rachůnek, jehož dva zásahy poslaly střetnutí do prodloužení.

V něm sice nejprve Krenželok neproměnil hned dvě stoprocentní šance, v té třetí už se ale 12 vteřin před koncem nemýlil a stvrdil slávistickou dominanci nad městským rivalem v této sezóně. „Ale důležité bude až play-off. Tam můžeme dostat Spartu už ve čtvrtfinále, dostaneme 4:0 na zápasy a jedeme domů," uvědomuje si Krenželok.

Pokud by na sebe nesmiřitelní rivalové ve vyřazovacích bojích skutečně narazili, psychická výhoda by však jednoznačně byla na straně slávistů. Spartu porazili už pětkrát v řadě, na jejím ledě vyšli bodově naprázdno naposledy v lednu 2011.