Karlovy Vary - Chomutov 4:3Karlovy Vary zdolaly Chomutov a udržují si naději na play off

48. Doležal 4 : 3

Hokejisté Karlových Varů porazili ve 48. kole extraligy poslední Chomutov 4:3 a udržují si ještě naději na účast v předkole play off. Energie ale tři kola před koncem ztrácí na desáté Vítkovice stále šest bodů a musí se spíše soustředit na únik baráži o udržení. Západočeši sice ztratili dvoubrankový náskok, ale plný bodový zisk jim zajistil ve 48. minutě svojí druhou trefou v utkání Jiří Doležal.

Domácí začali aktivně a už v 16. vteřině prověřil Hanuljaka střelou z mezikruží Kumstát. Na druhé straně nedokázal Hromas využít chybu Noska. Ve 12. minutě při vyloučení Vlacha ujel v oslabení domácí kapitán Zaťovič, ale svůj nájezd neproměnil. Vzápětí naopak využil přesilovku Palin, jehož nahození od modré čáry prolétlo až za Závorkova záda.

O necelé dvě minuty později bylo vyrovnáno, když se při signalizovaném vyloučení trefil z úhlu Doležal. Obrat v první třetině dokonal v 15. minutě Košťál, který střelou z mezikruží využil Zuckerovu nezištnou přihrávku zpoza branky.

Nápor domácích pokračoval i ve druhé třetině. Po krásné kombinaci vyrazil Hanuljak hranou lapačky Zaťovičovu střelu z mezikruží, na místě byl i o pár okamžiků později, kdy svým betonem ztlumil střelu Noska. Poté hosté přidali na důrazu, z čehož pramenila i častá vyloučení na obou stranách.

Severočeši zahrozili ve 25. minutě po akci Krafta, jehož střelu vyrazil Závorka maskou. Vedení ale ve druhé části zvýšili Karlovarští. Ve 37. minutě nenápadné nahození Noska od modré propadlo za záda hostujícího gólmana.

Po první šanci Zaťoviče, který tečoval Pechovo nahození, ovládli úvod třetího dějství Piráti. Chomutov vrhl všechny své síly do útoku a domácí se měli ve svém obranném pásmu co ohánět. Hra hostí nabyla ještě více na důrazu. Ve 45. minutě Závorka se štěstím vyrazil Sikorovu střelu, ale vzápětí po několika dorážkách nestačil na tu Důrasovu.

Za 41 vteřin po dalším obrovském závaru před brankou Západočechů, bombou do odkryté branky srovnal stav Hruška. Karlovarský trenér Žemlička si po vyrovnávací brance vzal oddechový čas s cílem uklidnit hru svých svěřenců. Tento záměr se mu vyplatil. Ve 48. minutě se Bicek natlačil před Hanuljaka a vyraženou střelu vrátil za jeho záda Doležal.

I po obdržené brance se hosté tlačili na dostřel Závorky, blízko vyrovnání byl Hruška, ale strážce domácí branky prokazoval své kvalitu. K tomu, aby svěřenci Jiřího Čelanského dotáhli zápas do prodloužení, jim nepomohla ani necelou minutu trvající power play při Pulpánově vyloučení.

49. kolo hokejové extraligy:
HC Energie Karlovy Vary - Piráti Chomutov 4:3 (2:1, 1:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 14. J. Doležal (J. Drtina, Pech), 15. Košťál (Zucker, Vachovec), 37. D. Nosek (Skuhravý), 48. J. Doležal (D. Nosek, Bicek) - 12. Palin (Macháček, Hřebejk), 46. Důras (Kubinčák, Palin), 46. D. Hruška (Rutta, Macháček). Rozhodčí: Jeřábek, Romasko (Rus.) - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. Diváci: 4029.
Karlovy Vary: Závorka - Grman, J. Látal, Gulaši, D. Nosek, J. Drtina, Prošek, Parýzek, Kloz - Kumstát, Pech, Zaťovič - Pohl, Roman Vlach, Skladaný - Bicek, Skuhravý, J. Doležal - Košťál, Vachovec, Zucker. Trenéři: Žemlička, Kverka a Kněžický.
Chomutov: Hanuljak - Pavlas, Pulpán, Bartejs, Palin, Rutta, Macháček, Stehlík - D. Hruška, Divíšek, Kubinčák - Šagát, Kraft, Hřebejk - Důras, Sikora, Hromas - Zálešák, Gajovský, T. Káňa. Trenéři: Čelanský, Skořepa a Beck.