Slavia jako lídr extraligy? Překvapujeme sami sebe, diví se i sešívaný Žejdl

Před rokem se touto dobou báli, aby nezahučeli do baráže o udržení se v extralize. Ne že by v aktuální sezóně měla Slavia výrazně lepší kádr, vždyť mezi favority ji nepasoval takřka nikdo. Jenže už dnes se sešívání mohou posunout do čela soutěže před Plzeň. I proto, že v pondělí po tuhé bitvě zdolali Kladno. „Až na druhou třetinu, kdy jsme měli úplný výpadek, jsme to naštěstí zvládli,“ těšilo Lukáše Žejdla, který se pod výhru 2:1 nad Rytíři podepsal gólem a asistencí.

Je pravda, že ač jste v prostřední třetině nakonec neinkasovali, Kladno vás viditelně přehrávalo. Co vedlo ke zlepšení v závěrečné části hry?

Po druhé třetině jsme dostali od trenérů céres. Sami nevíme, proč jsme přestali hrát, stalo se nám to už v pátek na Spartě. Takhle hrát nemůžeme.

Překvapilo vás, jak ve druhé třetině Kladno na ledě dominovalo?

Mohli jsme si za to sami. Úplně jsme přestali hrát a musím uznat, že Kladno v té době bylo lepší a hrálo výborně. Hlavně proto, že jsme vůbec nebruslili.

Rytíři sice ve třetí části srovnali, krátce poté jste ale nakonec vítězným gólem rozhodl právě vy...

To ale byla náhoda, protože střela byla tečovaná. My si tady pořád říkáme, že všechno musíme cpát na bránu. Tak jsem to zkusil a ono to tam propadlo.

Pokud v úterý vyhrajete v základní hrací době nad Libercem, poskočíte do čela extraligy. Co ve vás tato představa vyvolává?

Na to nemyslíme. Pořád jdeme zápas od zápasu a stejně je úplně jedno, koho nakonec v play-off chytneme. Nás nakopli Roman Červenka s Vladimírem Sobotkou a za to jim moc děkujeme.

Ještě před třemi dny Slavia vyhlašovala, že hlavním cílem je udržení se v šestce, která zajišťuje přímý postup do čtvrtfinále. To už teď máte splněno, takže jaká je další meta?

Sami překvapujeme sebe. Máme mladý tým, a kdybychom byli do první čtyřky, byl by to velký úspěch.

Jak nejlépe se dá zregenerovat do dalšího zápasu, ke kterému vyjedete po necelých čtyřiadvaceti hodinách?

Pomůže studený bazén, nějaká masáž a rychlé jídlo. Pak už jen spánek a v úterý ráno na rozbruslení.