Slavia - Liberec 3:2 SNSlavia zdolala Liberec a dotáhla se na vedoucí Plzeň

34. Poletín (trestné střílení) 1 : 1
53. Micka 2 : 1
59. Filippi 2 : 2
65. Kadlec (rozhodující nájezd) 3 : 2

Hokejisté pražské Slavie zvítězili v dohrávce 47. kola Tipsport extraligy nad předposledním Libercem 3:2 až po samostatných nájezdech a promarnili šanci jít do čela tabulky před Plzeň. Po šesté výhře za sebou se ale na lídra alespoň bodově dotáhli. V sedmé sérii rozstřelu rozhodl kapitán Petr Kadlec.

Slavia začala aktivně a už ve druhé minutě trefil Žejdl z otočky pravou tyčku. Liberec se pak ubránil při Čakajíkově vyloučení, při němž ohrozil po přihrávce brankáře Kopřivy Vošvrdu Hertl. V sedmé minutě se ukázali v ofenzivě i Bílí Tygři, ale po Bulíkově akci stačil zablokovat zakončení Filippiho u levé tyče Kadlec.

Následně se po Bulířově přihrávce ocitl sám před Kopřivou Urban, po blafáku do bekhendu však minul. Hosté odolali i při Vantuchově vyloučení a v 17. minutě jim pomohla znovu tyč, když po Sklenářově nabídce zpoza branky střílel Kolařík.

Na přelomu prvního a druhého dějství Slavia nevyužila ani třetí početní výhodu v řadě a vedení slavil ve 22. minutě naopak Liberec. Po Bulířově přihrávce ještě trefil Kudrna pravou tyč, ale z dorážky pohodlně otevřel skóre Filippi.

Sešívaní obrátili skóre

Slavia se tlačila za vyrovnáním, Krenželok ani Hertl však své šance nevyužili. Smazat ztrátu se povedlo domácím ve 34. minutě, když Poletín zakončil únik do Vošvrdových betonů a následně jej zasáhl vysokou holí Čutta. Sudí nařídili trestné střílení, na které se postavil do liberecké branky Schwarz, ale na zakončení slávistického forvarda k pravé tyči nestačil.

Severočeši na přelomu druhé a třetí třetiny nevyužili přesilovku při Skokanově vyloučení a pak se Pražané ubránili i při čtyřminutovém trestu Kolaříka za vysokou hůl. Slavia měla šanci získat vedení ve 49. minutě při Růžičkově šanci. Vošvrda sice udržel nerozhodný stav, ale za čtyři minuty po tlaku Slavie už do odkryté branky skóroval Micka.

Hostující kouč Hynek sáhl už 146 sekund před koncem k power play a Libereckým se to vyplatilo. Po Čuttově střele dorážel úspěšně opět Filippi a 85 sekund před koncem třetí třetiny zařídil prodloužení. V něm branka nepadla a v nájezdech rozhodl až v sedmé sérii Kadlec.

47. kolo hokejové Tipsport extraligy:
HC Slavia Praha - Bílí Tygři Liberec 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 34. Poletín z trestného střílení, 53. Micka (P. Jelínek, Kempný), rozhodující sam. nájezd Kadlec - 22. Filippi (Kudrna, Bulíř), 59. Filippi (Čutta). Rozhodčí: Kalivoda, Trombík - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 4238.
Slavia: Kopřiva - Kadlec, Dresler, Kuboš, Holub, Kolařík, Kempný, Koma - Micka, P. Jelínek, Poletín - Hertl, V. Růžička ml., Sklenář - Žejdl, Alinč, Krenželok - Skokan, Stránský, Klhůfek. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.
Liberec: Vošvrda (v čase 33:13 na trestné střílení a na samostatné nájezdy Schwarz) - Čakajík, Šimek, Kolmann, Derner, Čutta, Jánošík, Moravec, Výtisk - T. Pospíšil, P. Nedvěd, Víšek - T. Urban, Bulík, Kica - Kudrna, Filippi, Bulíř - Bárta, Vantuch, Galamboš. Trenéři: Hynek, M. Černý a Kapoun.