Slavia - Třinec 1:3Třinec si výhrou na Slavii zajistil čtvrtfinále, Růžička překonal střelecký rekord extraligy

10. Varaďa 0 : 1
39. Růžička 0 : 2
49. Poletín 1 : 2
50. Polanský 1 : 3

Hokejisté Třince zvítězili v utkání 51. kola Tipsport extraligy na ledě pražské Slavie 3:1, čímž si zajistili přímý postup do čtvrtfinále. Útočník Ocelářů Martin Růžička zaznamenal svůj 39. gól v sezóně, čímž překonal extraligový rekord Davida Moravce ze sezóny 1997/98.

Pod obrovským tlakem se hned od úvodních minut ocitli hokejisté Třince, nad vodou je však držel gólman Hrubec. Ten nejprve musel likvidovat šance Skokana s Poletínem, vzápětí si na něj nepřišel ani osamocený Hertl. V šesté minutě se pak do samostatného úniku Jelínek, branku Ocelářů však přestřelil.

A tak paradoxně jako první inkasovala Slavia. Při první přesilovce hostů našel Bonk zpoza branky Varaďu, který nadvakrát překonal Furcha. Nápor sešívaných však otupen nebyl, v šestnácté minutě se Hertl řítil zcela sám na Hrubce, ten však forhendovou kličku odhalil.

V závěru první třetiny hráli Pražané takřka minutu a půl v pěti proti třem, vyrovnání se však nedočkali. Po první změně stran tempo hry opadlo, zejména kvůli mnoha vyloučením na obou stranách. I Třinec měl možnost zahrát si dvojnásobnou přesilovku, byť jen půl minuty, rovněž však neuspěl.

Pro Kadlece s Jelínkem skončil zápas předčasně

V devětatřicáté minutě bouchly po trestu pro slávistu Kučného saze v kapitánovi domácích Petru Kadlecovi, který vyfasoval nejprve desetiminutový trest za protesty, a protože v nich nepřestával, odebral se s trestem do konce utkání předčasně do kabin. Už za čtrnáct vteřin mohl Kadlec v šatně přivítat spoluhráče Jelínka, pro kterého duel rovněž skončil kvůli nesportovnímu chování.

To už však Třinečtí vedli rozdílem dvou branek, jelikož Kučného vyloučení bleskově potrestal Martin Růžička. Třinecký kanonýr dosáhl své 39. trefy v sezóně, čímž překonal střelecký rekord extraligy Davida Moravce ze sezóny 1997/98.

Pár vteřin po začátku třetí třetiny byl blízko snížení Kučný, jeho střelu však zastavila horní tyčka. V 49. minutě se však při přesilovce nejrychleji zorientoval před brankou Poletín a bylo to 1:2. Jenže za dalších 62 vteřin se Polanský ve středním pásmu přehnal přes Kuboše a vrátil Slezanům dvoubrankový náskok. A protože minutu a půl před koncem nastřelil slávista Krenželok jen tyč, skóre už se neměnilo.

51. kolo hokejové extraligy:
HC Slavia Praha - HC Oceláři Třinec 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 49. Poletín (Holub) - 10. Varaďa (Bonk), 39. M. Růžička (Varaďa, Bonk), 50. Polanský. Rozhodčí: Polák, Lacina - Lhotský, Ondráček. Vyloučení: 9:9, navíc Kadlec a Jelínek - oba 10 minut a do konce utkání, Rákos 10 minut. Využití: 1:2. Diváci: 4816.
Slavia Praha: Furch - Kadlec, Kučný, Kuboš, Holub, Kempný, Koma, Kolařík - Micka, P. Jelínek, Tomica - Hertl, V. Růžička ml., Sklenář - Žejdl, Alinč, Krenželok - Skokan, Klhůfek, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.
Třinec: Hrubec - Hrabal, Zíb, Roth, Galvas, Lojek, Kania, Klouček - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Polanský, Adamský - Klimenta, Peterek, Rákos - Hrňa, Zagrapan, Orsava. Trenéři: Turek a Janků.