Vítkovice otočily dvoubrankový náskok Sparty

OSTRAVA

Přestože Vítkovice prohrávaly ještě v polovině utkání se Spartou 0:2, nakonec se dočkaly čtvrtého vítězství za sebou. Domácí tým přitom točil jen tři útoky, rapidním zlepšením pohybu a větším důrazem v koncovce však otočil skóre a připravil extraligovému lídru třetí porážku v řadě.

Sparta přitom celou první třetinu nepustila domácí do vážnější šance, naopak Pinc měl plné ruce práce při Tonově sólu, a pak inkasoval dvakrát během 31 sekund.

Nejprve ho překonal Netík dorážkou Brošovy střely a hned při dalším střídání se prosadil Marek nahazující puk, který se od brusle bránícího Hudce spadl do vítkovické branky. Domácí i bez marodů z NHL Pruska, Kubiny i Varadi nepropadli zoufalství a do hry je dostalo využití dvojité přesilovky.

Sparťané sice ve třech téměř minutu vzorně bránili, ale po Malíkově dělovce od modré Štefanka zvládl gólovou dorážku. Hokej ve vítkovickém podání nabral rychlost i kombinační spád, už za 77 vteřin po bleskovém přečíslení vyrovnával Míka.

Naopak Sparta přišla o jiskru a dopouštěla se defenzivních chyb, což na začátku třetí části trestal po Burgrově chytré přihrávce probuzený střelec Míka. Irgl z brejku zvýraznil vedení, snažení hostů ničily nepřesnosti i nervozita, takže Schnabel stihl jen snížit.

Vítkovice - Sparta Praha 4:3 (0:2, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 30. J. Štefanka (Malík), 31. Míka (Krayzel), 42. Míka (Burger, Krayzel), 49. Irgl (Šimíček) - 17. Netík (Broš), 18. Marek (Hlaváč), 57. Schnábel (Netík, Olesz). Rozhodčí: Šindler - Rozlílek, Sichrovský. Vyloučení: 5:6, navíc Philipp (Vítkovice) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 5484.
Vítkovice: Pinc - Dresler, Philipp, Černošek, Malík, Mocek (21. Chmelíř), Hudec - J. Štefanka, Turek, Krenželok - Míka, Burger, Krayzel - Irgl, Šimíček, Hubáček - I. Padělek, Hulva, M. Tomášek. Trenéři: Vůjtek a Holaň.
Sparta Praha: Pöpperle - Dobroň, Řezníček, Pilař, Jan Hanzlík, Richter, Majeský, L. Procházka, Schnábel - Ton, D. Výborný, Chabada - Broš, Netík, Kratěna - Marek, P. Nedvěd, Hlaváč - Olesz, Kašpařík, Kotrla. Trenéři: Lener, Gudas a Jelínek.