Jihlava se stále topí v beznaději

JIHLAVA

Pokud jihlavští fanoušci čekali po slibném úterním vystoupení svého týmu v Liberci zlepšení i doma s Plzní, museli být brzy zklamáni. Hosté vůbec neměli pro zájmy posledního mužstva soutěže pochopení a dali to patřičně vědět hned na konci úvodní minuty, kdy překonal brankáře Hronka po přesné přihrávce Michala Straky Mrázek.

Další důležité okamžiky přinesla patnáctá minuta. Po faulu chybujícího jihlavského Hloucha na Matějovského sice Moravec ztroskotal s trestným střílením na Hronkovi, ale o pouhých devět vteřin později vybídl Paroulek ke skórování Kudrnu a hosté přece jen vedli o dvě branky.

V úvodu druhé třetiny se v rychlém sledu měnil pouze počet hráčů na ledě, Jihlava přestála i krátké oslabení ve třech, ale nadále to byla Plzeň, kdo udával rytmus nepříliš zajímavé, ale svižné hře. Dvouminutového trestu se na prahu druhé poloviny utkání dočkal také jubilant v počtu startů v nejvyšší domácí soutěži Lubina, ovšem právě při jeho pobytu na trestné lavici přidal Špaček třetí plzeňskou branku.

Slabé dvě tisícovky diváků mohly také v závěrečné třetině závidět Západočechům herní pohodu, prokládanou domácími záblesky bez požadovaného efektu. Skandování tribun "aspoň jeden" bylo vyslyšeno ale až v úplném závěru, kdy potrestal Špačkovo vyloučení Janků, ještě před tím podtrhl účet hostů Matějovský.

Petr Fiala, trenér Jihlavy: "Chtěli jsme hrát co nejdéle na 0:0, ale gól po chybě hned v první minutě způsobil, že všechno vypadalo úplně jinak. Hosté utkání kontrolovali."

Miroslav Přerost, trenér Plzně: "Branku na uklidnění se nám podařilo vstřelit až nečekaně rychle, po druhém gólu jsme měli utkání pod kontrolou. Pak jsme čekali na chyby, které jsme vcelku spolehlivě trestali."

Jihlava - Plzeň 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 60. Janků (Bakus, Hlouch) - 1. Mrázek (Michal Straka, Jindřich), 15. Jaroslav Kudrna (Paroulek), 31. Špaček (Martin Straka, D. Moravec), 56. Matějovský (Jaroslav Kudrna, Paroulek). Rozhodčí: Mikula - Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 4:6 Využití: 1:1. Diváci: 2250.
Jihlava: Hronek - Punčochář, Buzek, Zajac, Ficenc, Devečka, Malena, Dobrovolný - A. Padělek, Bakus, Čachotský - Vostřák, P. Altrichter, Lubina - Janků, Mareš, Hlouch - navíc od 22. Marian Havel a od 35. Dolana, Vala. Trenéři Vlk a Fiala.
Plzeň: Duba - Výtisk, Špaček, Jindřich, M. Výborný, Cartelli, Trnka - D. Moravec, Martin Straka, Cibák - Mrázek, Michal Straka, D. Pospíšil - Paroulek, Jaroslav Kudrna, Matějovský - Adamský, Kracík, Důras. Trenéři: Přerost a Kučera.