Valašské derby rozhodl pro Vsetín Veselý

Vítězi 56. valašského derby se stali hokejisté Vsetína. Na domácím stadionu porazili nejtěsnějším rozdílem rivala ze Zlína a již posedmé v řadě neprohráli. O vítěznou branku zápasu se postaral Ondřej Veselý, čerstvý reprezentant a někdejší hráč Zlína. Navíc vsetínský brankář Roman Čechmánek vychytal svou premiérovou nulu v sezóně.

Domácím patřila první třetina, ale na pozorně bránícího úřadujícího mistra dlouho nedokázali vyzrát. Do náznaku šancí se nejčastěji dostával domácí Veselý, ale stejně jako jeho spoluhráči Dubec, Somík a Radivojevič na brankáře Altrichtera nevyzráli. Na druhé straně prověřili Čechmánkovu připravenost dvakrát Jenáček a těsně před odchodem do kabin v přesilové hře Martin Hamrlík s Blaťákem.

V prostřední části byli pro změnu aktivnější hosté. Ve 24. minutě už se dokonce po střele Jenáčka a teči Čajánka radovali z gólu, ale ten nebyl pro předchozí posunutí branky uznán. Velkou možnost změnit skóre měl Čajánek, ale tváří v tvář Čechmánkovi neuspěl. Domácí se spoléhali na brejkové situace, přičemž největší šanci spálil ve 35. minutě Somík, jenž se dostal do bezprostřední blízkosti gólmana hostí, ale ani on nebyl přesný.

Bouřlivé publikum se první branky dočkalo hned v samém úvodu třetí dvacetiminutovky. Rychlý přechod do útoku proměnil Veselý, který již bez větších problémů zužitkoval ideální Somíkovu přihrávku. Domácí se poté zaměřili především na obranu vlastní třetiny a pozorně odráželi nápor hostů. Ti měli nejblíže k vyrovnání ve 46. minutě, kdy Roman Hamrlík netrefil odkrytou bránu. Zvýšit nasazení Zlína se od 53. minuty snažil trenér Bokroš prostřídáním řad, ale k vyrovnání nevedla ani závěrečná půlminutová power play, při které naopak Vak mohl pečetit vítězství Vsetína. Z úhlu však trefil pouze tyč.

Jan Neliba (Vsetín): "Pokračujeme v euforii obětavých a bojovných výkonů. Věděli jsme, že soupeř po poslední domácí prohře bude urputným protivníkem. Zlín jsme předčili v obětavosti, byli jsme o trošku lepší, a proto jsme vyhráli zaslouženě. Pochvalu opět zaslouží celý tým."

Jaroslav Stuchlík (Zlín): "Oba celky hrály opatrně, obrany předčily útočné snažení. Do koncovky jsme se dostávali minimálně, proto jsme měli minimálně i šancí na gól. Rozhodující chybu jsme udělali bohužel my. Ani závěrečná snaha nám už dělbu bodů nepřinesla."

Vsetín - Zlín 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka a nahrávky: 41. Veselý (Somík, Brabenec). Rozhodčí: Bolina - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 7:5, navíc Čajánek (Zlín) 10 min. Bez využití. Diváci: 5190.
Vsetín: Čechmánek - Klesla, Frolo, Gýna (10. R. Horák), Gřegořek, Němec, Mikel - Veselý, Brabenec, Somík - Radivojevič, Vak, Demel - Dubec (30. Kovář), Vlach, Selingr. Trenéři: Stavjaňa a Neliba.
Zlín: M. Altrichter - M. Hamrlík, Blaťák, Tesařík, R. Hamrlík, Nosek, Zubíček - Balaštík, Leška, M. Erat - M. Okál, Čajánek, Záhorovský - Jenáček, Martin Čech I, Kováčik - Ambruz. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.