Třinec remizoval s Kladnem a je předposlední

TŘINEC

Po dvou předešlých porážkách odolala tentokrát třinecká ocel oceli kladenské a po nerozhodném výsledku 2:2 si domácí připsali do tabulky jeden extraligový bod. Vzhledem k úspěchům svých tabulkových konkurentů ze Vsetína a Karlových Varů ovšem Třinci ani bod nestačil k tomu, aby odvrátil pád na předposlední místo extraligové tabulky.

Třinec, který opět nastoupil bez šesti hráčů základní sestavy, se v úvodní třetině po většinu času bránil, přesto první dějství neprohrál. Kladno se ujalo vedení v 9. minutě kuriózním gólem Hrdiny, když domácí v domnění, že se bude pískat viditelné postavení mimo hru, přestali hrát. V závěru třetiny však kvůli nekoncentrovanosti svých obránců hosté náskok ztratili. Domácí Hebar přesnou přihrávkou našel úplně volného Krále a ten nedal Orctovi šanci.

Ve druhém dějství vysunul Třinec obranu do středního pásma a ve 23. minutě po nájezdu dvojice Polanský - Skořepa do obranného pásma Kladna se skóre znovu měnilo. Proti dělovce Skořepy pod horní tyčku byl totiž kladenský brankář bezmocný. Z vedení se ale domácí radovali pouhých 9 minut. Kladenští zpřesnili rozehrávku ve středním pásmu a ve 32. minutě využili nepozornosti domácích obránců, kteří nezareagovali na Vojtkem vyražený puk. Jan Hrdina střílel a dorážku si vychutnal František Kaberle.

V dalším průběhu zápasu pak dominovaly obrany, naopak nejslabším článkem byla trojice rozhodčích, která několikrát chybovala. Závěrečných 20 minut bylo pak hokejově nejzajímavějších, většině vypracovaných šancí ale chyběla v koncovce finální přihrávka. Když oba celky neproměnily ani ty nejvyloženější šance, které měli třinečtí Pospíšil s Peterkem ve 47. a 53. minutě, stejně jako předtím Procházka v 51. minutě, skončila třetina bez branek a utkání se o pět minut prodlužovalo. Skóre se ale v nastaveném čase nepodařilo změnit ani jednomu mužstvu.

Pavel Marek (Třinec): "Nastupovali jsme bez osmi hráčů základní sestavy, a proto jsme sázeli víc na bojovnost, než na herní kvalitu. Ta tam sice byla po celé utkání, od mladých hráčů se ale víc očekávat nedalo. Odevzdali ze sebe vše a v závěru už to bylo znát."

Zdeněk Müller (Kladno): "Hrálo se vyrovnané utkání, které jsme my dobře nezačali. Podle mých představ jsme hráli až v závěrečné třetině, ale to na to, abychom vyhráli, nestačilo. Zápas proto skončil spravedlivou remízou."

Třinec - Kladno 2:2 PP (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 19. R. Král (Hebar), 23. Skořepa (Polanský) - 9. Hrdina (M. Hořava, Kalla), 32. F. Kaberle (Hrdina). Rozhodčí: Venglář - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:2, navíc F. Kaberle (Kladno) 10 min. Bez využití. Diváci: 3339.
Třinec: Vojtek - Podhradský, Všetečka, Hunkes (41. Houdek), Malinský, Mezei, M. Rozsíval - Polanský, Skořepa, Vítek - Hebar (43. Bouz), R. Král, Zbořil - T. Pospíšil, Peterek, Hašek. Trenéři: Marek a Mach.
Kladno: Orct - Ševc, T. Kaberle, F. Kaberle, Jelínek (41. Zeman), Kasík, Špelda - V. Bílek, Patera, Martin Procházka - M. Hořava, Kalla, Hrdina - Kysela, Zajíc, Frolík. Trenéři: Müller, Tatíček a Evan.