Rubriky:

Tipsport extraliga

Mikeska: Potřebovali bychom nakopnout všichni

12. prosince 2004 01:48 - PLZEŇ

Pokud je zdravý, patří k neplatnějším hráčům extraligy. Michalu Mikeskovi se letos zdravotní potíže zatím vyhýbají, a tak můžou Pardubice využívat jeho silných zbraní. K bojovnosti, důrazu a obětavosti v probíhajícím ročníku přidal i produktivitu, vede klubové kanadské bodování. Přesto nesrší spokojeností. "Musíme doufat, že po Vánocích půjdeme nahoru," říká Mikeš v rozhovoru pro Sport.cz po utkání v Plzni.

V Plzni jste prohráli 4:5, už popáté na západočeském ledě v řadě. Co bylo hlavní příčinou?
Zase jsme dostali pět gólů, což je dost. Obrana je letos naše největší slabina. Nemůžeme spoléhat, že pokaždé nastřílíme šest nebo sedm branek. Pro nás je teď každý zápas důležitý, bohužel nejsme úspěšní podle svých představ.

Pardubice se přesto po mizerném startu zvedly a pohybujete se už na hranici elitní osmičky. Dýchá se vám lépe?
Bylo to lepší, ale už zase padáme do špatné nálady. Musíme se přes Vánoce dát zase do kupy. Je třeba se zaměřit na obrannou činnost celých formací. Ta je hodně špatná.

K lepším výkonům týmu jste přispěl i vy produktivitou. Po 32 kolech stále vedete klubové statistiky. Pořád jste spokojený jako prase v žitě, jak jste říkal před nějakým časem?
No, zatím nemám důvod si stěžovat. I když poslední dva zápasy mi úplně nevyšly. Nehrál jsem v oslnivě formě. Nálada není taková, navíc chybí Honza Bulis. Ale stěžovat si rozhodně nemůžu.

Snad se blýská na lepší časy

Před sezónou jste z výluky v NHL neměl takovou radost, jak vidíte situaci nyní zpětně?
Ne, že bych nebyl nadšený. Spíš bych klukům přál, aby NHL zase začala a oni mohli jít zpět a zase normálně vydělávat peníze. A hrát NHL. Snad se už blýská na lepší časy.

V úterý se má rozhodnout o dalším osudu NHL, myslíte si, že se obě strany domluví?
Vůbec netuším a kluci z NHL taky nic moc nevědí. My to ale neovlivníme, takže spíš se o tom bavíme v legraci. O kolik kdo přijde při plánovaných škrtech.

Komu by případný odchod hvězd NHL nejvíce pomohl a uškodil?
Soutěži. Odešlo by padesát hráčů z NHL. To by kvalitu určitě trošku srazilo dolů. Mančafty jako Liberec nebo Sparta, kde je hodně borců z NHL, by utrpěly. Dotklo by se to určitě i nás, protože máme v popředí bodování tři hráče. Poškodilo by to prakticky všechny týmy asi až na Karlovy Vary, které tak posílené nejsou.

Zamíchalo by to pořadím extraligy?
Úplně by se změnila. Někdo by šel dost nahoru. Snad bychom mezi těmito týmy byli i my. Doufám. Pro nás by to byla šance. Teď si každý dělá náskok, dokud to jde.

Patrik Eliáš má skvělou formu

Když jsme u hvězd z NHL. Tento týden se hodně psalo o vašem úterním střetu s hvězdou Tampy Bay Pavlem Kubinou. Jak vidíte s odstupem inkriminovaný okamžik vy?
Od začátku pořád stejně. V novinách se psalo, že v tom byl úmysl. Já nechtěl zranit Kubinu, jen jsem se snažil zastavit hráče. Bylo to v zápalu boje.

Už se uklidnila situace z počátku sezóny? Některé hvězdy ze zámoří reagovaly hodně podrážděně na jakýkoliv tvrdší atak...
Kluci tady dlouho nebyli a možná některé kvalita ligy zaskočila. Neprosazovali se tolik, a tak byli podrážděnější. Už je to nějaká doba, mohli si zvyknout. Třeba Patrik Eliáš je v posledních kolech v excelentní formě.

Po Vánocích se Pardubicím tradičně nedaří. Letos si ale nemůžete dovolit ztrácet body...
Letos je to celkově trochu jiné. Byli jsme v posledních letech vždycky nahoře. Teď jsme dole a musíme věřit, že půjdeme nahoru. Nic jiného nám nezbývá.

Týmy dodržují taktiku

Nyní vás čeká reprezentační přestávka a účast na Rosno cupu. Jak se těšíte, nakopne vás oblíbený turnaj znovu k lepším výkonům?
No, můžu použít slova kolegy Tomáše Divíška. Ten řekl, že si v Rusku odpočine, přijde na jiné myšlenky. Tak nějak to vidím i já. Poslední zápasy nebyly ideální, vytratila se souhra. A jestli mě Moskva nakopne? My potřebujeme nakopnout celý mančaft, nejen já.

Letos bude Rosno cup plný špičkových hráčů, v čem bude ještě jiný?
Určitě tam bude hodně skautů, lidí, co se motají kolem hokeje. Bude větší šance na sebe upozornit. Když to vezmu z individuálního hlediska.

Extraliga má díky hráčům z NHL vyšší kvalitu, pomůže to v mezinárodní konfrontaci?
Uvidíme. Letos se tak polovina zápasů podobá vypjatým bojům v play off. Zvedlo se to zaprvé individualitami. Zadruhé týmy drží taktiku, jsou zodpovědné. To nám vždycky trošku chybělo a teď se to bohužel projevuje už v základní části.

Tomáš Fliegl, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..