Nezkrotný Stümpel porazil Třinec

Jozef Stümpel pomohl dalšími čtyřmi kanadskými body za dva góly a stejný počet asistencí hokejistům pražské Slavie k výhře nad Třincem 5:3. Hosté tak čekají již sedm zápasů na vítězství, ačkoliv v Praze Oceláře dlouho držel ve hře výborný gólman Martin Vojtek.

Nastartované Slavii vyšel začátek, rychle šla do vedení, ale její další tlak se tříštil o metrákového strážce třinecké branky, jehož skvělé zákroky vyburcovaly k větší aktivitě i hosty. Ležérní slávistickou defenzívu pak na začátku druhé části po Králově přihrávce trestal Bouz.

Pražany inkasovaný gól probudil, ale když jim vrátil vedení Stümpel, znovu upadli do letargie, čehož využil Hašek. Slávisty vytáhly z bryndy ve třetí třetině až tři góly během necelých šesti minut, na které rozklížený Třinec odpověděl už jen jedinkrát.

Jiří Kalous, asistent trenéra Slavie: "Soupeře jsme sice výrazně přestříleli, ale výborně mu zachytal Vojtek a pořád jsme si museli dávat pozor na jeho rychlé brejky."

Pavel Marek, trenér Třince: "Přijeli jsme bez několika opor hlavně bránit. Klíčový byl laciný gól Kadlece na 3:2."

Slavia Praha - Třinec 5:3 (1:0, 1:1, 3:2)
Branky a nahrávky: 4. Stümpel (Sup, Vlasák), 39. Stümpel (R. Dlouhý, Žabka), 51. P. Kadlec (Vašíček, Antoš), 54. Pálffy (Stümpel), 56. Tomica (Pálffy, Stümpel) - 23. Bouz (R. Král, Hunkes), 46. J. Hašek (Skořepa), 55. J. Hašek (Skořepa, M. Rozsíval). Rozhodčí: Kubeš - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:4, navíc Podhradský (Třinec) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4438.
Slavia Praha: Franěk - J. Novák, Kolařík, P. Kadlec, Žižka, Žabka, Graňák, D. Pojkar - Pálffy, Stümpel, Tomica - Vlasák, P. Martinec, Antoš - Duda, Vašíček, Sup - Vondrka, M. Kopecký, R. Dlouhý - D. Hruška. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.
Třinec: Vojtek - M. Rozsíval, Mezei, Hunkes, J. Malinský, Všetečka, Podhradský, Houdek, Chvátal - Peterek, Skořepa, J. Hašek - Bouz, R. Král, Zbořil - Kucharczyk, Polanský, Vítek - O. Fiala, Hebar, T. Pospíšil. Trenéři: Marek, Mach.