Vítkovice se nadřely na těsnou výhru nad Jihlavou

OSTRAVA

Dva slepené údery z úvodu třetího dějství zajistily vítkovickým hokejistům povinnou výhru nad Jihlavou. Nováček byl ještě na sklonku druhé třetiny blízko prvního letošního vítězství venku, ale sílící nápor Vítkovic mu vzal dvougólový náskok a s ním i bodovou naději. Vítězný gól vstřelil ve 44. minutě nejlepší hráč utkání Petr Hubáček.

Vítkovičtí na ledě dvacet minut klimbali. Nevyužité šance Padělka s Burgerem jim svázaly ruce a soupeř hlavně přes střední pásmo lehce pronikal do šancí. Janků po nájezdu v přečíslení namířil přesně pod horní tyčku, druhý gól věnoval rekordmanovi v počtu startů v nejvyšší soutěži Lubinovi hrubou chybou v přesilovce vítkovický obránce Philipp, který vyrobil kiks na útočné modré čáře a jihlavský veterán dotáhl sólo do úspěšného zakončení.

Domácím ujel v oslabení na začátku druhé části ještě Vostřák, ale Pinc tým podržel. Až potom Ostravané přepnuli na vyšší rychlostní stupeň. Zlepšili pohyb a soupeře na dlouhé minuty sevřeli ve svém útočném pásmu. Jenže Vítkovice nevyužily ani 88 sekund hry v pěti proti třem a do jiných vyložených možností je outsider příliš nepouštěl. Střelecký zmar protrhl až po 39 minutách Krenželok, který čepelí před Hronkem změnil směr Malíkovy střely.

Drtivý nástup do poslední části vynesl favoritovi vysněný obrat. Po půl minutě přesilovky obstaral vyrovnání Štefanka a nejlepší hráč zápasu Hubáček o dalších 45 vteřin později završil obléhání Hronkovy svatyně vítězným gólem. Štefanka pak hubené vedení nepojistil a Jihlavu vrátil do zápasu pětiminutový trest pro Šimíčka. Hosté sehráli dlouhou přesilovku, která na 73 sekund činila i dva muže v poli, před Pincem, ale na remízu už nedosáhli. Vítkovičtí tak vyhráli popáté v řadě.

Vítkovice - Dukla Jihlava 3:2 (0:2, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 38. Krenželok (Malík), 43. J. Štefanka (Turek, Burger), 44. Hubáček (Irgl, Šimíček) - 8. Janků (L. Říha, Buzek), 16. Lubina. Rozhodčí: Homola - Čech, Kalivoda. Vyloučení: 6:6, navíc Šimíček (Vítkovice) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4196.
Vítkovice: Pinc - Philipp, Dresler, Černošek, Malík, Chmelíř, Hudec - J. Štefanka, Turek, Krenželok - Míka, Burger, L. Krayzel - Irgl, Šimíček, Hubáček - I. Padělek, Hulva, Tomášek. Trenéři: Vůjtek st., Holaň.
Jihlava: Hronek - Punčochář, Buzek, Devečka, Zajac, Ficenc, Malena, Dobrovolný - Vostřák, Bakus, Čachotský - Janků, L. Říha, Lubina - Hlouch, Mareš, P. Altrichter - T. Dolana, Marián Havel, Vala. Trenéři: Vlk, Fiala.