Kladenští hokejisté se rozešli smírně se Znojmem

KLADNO

Dělbou bodů skončil duel Kladna se Znojmem. Domácí sice vedli, ale hosté díky spolupráci slovenské dvojice Pucher - Uram skóre otočili. Remízu zajistil pouhou sekundu před vypršením druhé části hry mladý Bílek, který nastupuje na pravém křídle elitní Paterovy formace místo Jaromíra Jágra, jenž v listopadu odešel do Omsku.

Znojemští se od začátku pustili do domácích s plnou vervou. Rychlost, napadání, kombinační akce byly jednoznačně na straně Znojemských Orlů. Středočeši se sice dostali do vedení, když Špelda od modré prostřelil exkladenského gólmana v hostující brance Vokouna, ale bylo jen otázkou času, kdy Moravané zúročí svoje přednosti.

Po návratu ze šaten na začátku druhé třetiny začala "úřadovat" zvláště dvojice Uram, Pucher. Nejprve zůstal druhý jmenovaný osamocený u levé tyče a protlačil puk za Orctova záda. Strážce kladenské branky políbila paní Štěstěna při střele Erata, jenž nastřelil tyč, ale potom se při hře čtyři na čtyři vydal k velkému sólu Pucher, který přešel přes čtyři domácí hráče, ideálně uvolnil Urama a ten už si věděl rady. Domácí se štěstím vyrovnali sekundu před druhou sirénou, kdy Bílek po návratu z trestné lavice dorazil Hornovu střelu.

I ve třetí části udávali tón hry převážně hosté. Kladno se většinu času pouze bránilo s touhou získat alespoň bod. To se mu podařilo a utkání dospělo do prodloužení. V něm sice Znojmo hrálo přesilovku, ale gólové příležitosti měli paradoxně na svých holích kladenští Zajíc a těsně před koncem Patera.

Utkání mělo slavnostní úvod. Kladenský primátor Dan Jiránek spolu s prezidentem klubu Jaromírem Jágrem starším pokřtili knihu 'Kladno hokejové', vydanou k 80. výročí kladenského hokeje.

Zdeněk Müller (Kladno): "Jsem maximálně spokojen s bodem, protože zvláště v závěru mělo Znojmo více šancí. Nakonec jsme však v prodloužení mohli i vyhrát. Hosté jsou velice silným soupeřem a nám chybí několik hráčů kvůli zranění."

Miloslav Hořava (Znojmo): "V první třetině bylo Kladno lepší, ale potom jsme se začali prosazovat svojí hrou. Bohužel se nám ve třetí třetině nepodařilo vsítit rozhodující branku, chybělo nám patřičné štěstí. Jsme však kompaktní tým a věřím, že budeme hrát dobře i po Novém roce, po avizovaném odchodu Patrika Eliáše do Magnitogorsku."

Kladno - Znojmo 2:2PP (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 9. Špelda (Zajíc), 40. V. Bílek (Horna, F. Kaberle) - 22. P. Pucher (Plášek), 36. Uram (P. Pucher). Rozhodčí: Hradil - Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 6:4, navíc Patera 10 min. - R. Erat 10 min., Bičánek 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 2724.
Kladno: Orct - Ševc, T. Kaberle, Zeman, F. Kaberle, Špelda, P. Kasík - V. Bílek, Patera, Martin Procházka - M. Hořava, Kalla, Hrdina - Kysela, Zajíc, Horna - Martin Frolík, Klimt. Trenéři: Müller, Tatíček a Evan.
Znojmo: Vokoun - Soudek, Mojžíš, Benák, Toman, Čakajík, Bičánek, R. Němeček, Křetínský - Uram, P. Pucher, Plášek - R. Erat, Ludvík, Eliáš - I. Rachůnek, Vorel, Haman - Mikulík, Barus, Ondřej. Trenéři: Hořava st., Votruba.