Vary zahájily play out důležitou výhrou nad Libercem. Piráti uhráli v Brně bod

Hokejisté Karlových Varů zdolali v nedělním utkání prvního kola play out před vlastním publikem Liberec 4:2 a přiblížili se záchraně v extralize. Energie má na dvanácté příčce před Bílými Tygry aktuálně náskok sedmi bodů. Kometa Brno udolala poslední Chomutov 3:2 po prodloužení, když rozhodující gól zaznamenal v 65. minutě Kováčik.

Lázeňský celek rozhodl duel se Severočechy již v úvodních deseti minutách, kdy vstřelil tři góly. Nejprve se trefil Doležal a po něm dvakrát skóroval Pech. Po třetí inkasované brance se místo Schwarze postavil mezi tři tyče Vošvrda, ani on ale čisté konto neudržel. Ve 34. minutě ho překonal Rohan a Západočeši kráčeli za cennou výhrou.

Bílí Tygři v závěrečné části duel zdramatizovali, když se po proměněných přesilovkách zapsali do střelecké listiny Bulík s Čuttou. Více už ale podještědský celek nestihl a poprvé v sezóně s Energií prohrál. V základní části ji přitom čtyřikrát porazil vždy shodným skóre 3:1.

Nováček z Chomutova na ledě Brna dvakrát vedl, přesto se výhry nedočkal. Domácí pokaždé vyrovnali a v prodloužení dokonali obrat. Kometa je v tabulce skupiny o udržení na prvním místě. O čtyři body méně mají Karlovy Vary, na pozici znamenající účast v baráži mají Moravané náskok jedenácti bodů.