Rubriky:

Tipsport extraliga

Růžička prodal podíl ve Slavii, novým majitelem klubu je Benýškova společnost OIN Gama

6. března 2013 15:44 - Praha

Vladimír Růžička už není spolumajitelem hokejové Slavie. Těsně před vstupem do play off pražský klub výrazně změnil vlastnickou strukturu a drtivá většina akcionářů, včetně kouče, se zbavila svých podílů. Téměř 70 procent klubu nově drží společnost OIN Gama dvojnásobného hokejového mistra světa z let 1999 a 2000 Ladislava Benýška.

 

Petr Horník, Právo

„Brácha končí kariéru v Anglii, proto tady teď ještě není, ale má jasnou představu, jak chce podnikat v hokejovém prostředí a obrátil se na mě, abych mu se svými manažerskými zkušenostmi pomohl," vysvětluje své působení v rodinné firmě Richard Benýšek, někdejší šéf představenstva Bestsportu, který před svou insolvencí provozoval O2 Arenu.

Dnes už nejmodernější halu v republice vlastní společnost Bestsport Arena, jež pro závěr sezóny přijala roli generálního partnera klubu a její logo se nově objevuje na slávistickém dresu. „Změnil se majitel i dres, naše reklama bude také na ledové ploše v kruzích pro vhazování," říká ředitel partnera Robert Schaffer.

Finanční náležitosti transakce jsou tajné. „Hodnota značky Slavie je neměřitelná a chceme jí dopřát péči, jakou si zaslouží nejstarší hokejový subjekt u nás," míní Benýšek. Svůj dosavadní pětinový podíl v klubu posílil Vladimír Pitter, kterému nově patří 30 procent. „Nikdo z nás nechce nic měnit na postavení trenéra Růžičky. Napevno s ním počítáme a máme k němu respekt, i když už není akcionářem," shodli se Benýšek s Pittrem.

"Zatím neumím ten krok pro Slavii úplně přesně vyhodnotit, ale věřím, že půjde směrem dopředu. Prodejem podílu ze mě spadlo určité břemeno, ale pořád mi na Slavii hodně záleží a jde mi o to, aby správně fungovala po sportovní i ekonomické stránce," tvrdí Růžička.

Jak se změní management klubu, bude jasné teprve po skončení sezóny. "Společně se snažíme vytvořit silné ekonomické zázemí pro klub, který je v O2 Areně doma," tvrdí Benýšek a prozrazuje, že noví majitelé se budou snažit zlepšit situaci v obchodní a marketingové politice klubu. "Už teď testujeme takové věci, jako že vstupenka je zároveň voucherem pro občerstvení v hale," naznačuje Benýšek.

Martin Kézr, Právo

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..