Slavia si bez potíží poradila s Kladnem, úvodní čtvrtfinálovou výhru vybojoval i Zlín

Zlín/Praha

Hokejisté Slavie a Zlína získali první čtvrtfinálový bod play off extraligy. Pražané v O2 areně zvítězili nad Kladnem 4:0, čísté konto udržel Kopřiva. Dramatičtější duel se odehrál ve Zlíně, kde však po výsledku 3:1 domácí porazili Vítkovice. V zápasech o udržení se Liberec posunul ke 12. místu - Severočeši totiž zvítězili nad Brnem 2:0 a Karlovy Vary podlehly Chomutovu 5:6.

První čtvrtfinálový duel proti Kladnu byl pro slávistického obránce Kadlece jubilejním 1000. v české nejvyšší soutěži, v historické tabulce mu patří páté místo. Zkušený bek byl hned u prvního gólu zápasu, když zakombinoval s Krenželokem, který bekhendem překonal Cháberu. Pražanům delší pauza bez herního vytížení nedělala žádné potíže, na zápas s Kladnem byli dobře připraveni.

Sešívaní přidali druhý gól ve 37. minutě. Kladenského brankáře sice překonal spoluhráč Hořava, puku se ale z domácích naposledy dotknul Skokan, pro něhož to byla první branka v českém play off. Pražané hráli v poklidu a další góly přidali ve třetí třetině Alinč, který využil přesilovou hru, a znovu Skokan. Slavia dovedla zápas do vítězného konce, Rytířům se navíc v závěru zranil brankář Chábera.

Výhru Zlína režíroval Honejsek

Ve Zlíně dlouho panoval bezbrankový stav. Skóre zápasu otevřel až po třiceti minutách Linhart, který v přesilové hře využil přihrávku od Hamrlíka. Na druhý gól čekali zlínští fanoušci jen čtyři minuty. Ve výborné formě hrající Honejsek vyslal do brejku Holíka, který blafákem překonal Šindeláře.

Vítkovicím se podařilo zápas zdramatizovat. Při dalším rychlém výpadu si Svačina položil Sedláčka a pohodlně skóroval do horní části branky. Klid do domácích řad však vrátil Honejsek, který využil Holíkovu asistenci. Zlín si už první vítězství v sérii vzít nenechal.

V zápasech o záchranu otočil Chomutov duel v Karlových Varech a zvítězil 6:5 a Liberec vybojoval tři body po vítězství nad Kometou 2:0. Západočeši mají před Bílými Tygry na 12. příčce náskok už jen dva body.

Hokejová extraliga, ctvrtfinale play off - 1. zápasy:
Zlín - Vítkovice 3:1on-line
Branky: 30. Linhart, 34. Holík, 54. Honejsek - 46. Svačina.
Slavia - Kladno 4:0on-line
Branky: 10. Krenželok, 37. Skokan, 52. Alinč, 53. Skokan.
Hokejová extraliga, play out:
Karlovy Vary - Chomutov 5:6on-line
Branky: 5. Košťál, 6. Nosek, 21. Kumstát, 30. Kumstát, 47. Nosek - 16. Procházka, 19. Káňa, 22. Procházka, 51. Káňa, 53. Hromas, 59. Káňa.
Liberec - Kometa Brno 2:0on-line
Branky: 38. Výtisk, 56. Nedvěd.