Nejprve protrhl střelecký půst, pak se však Jelínek málem propadl do ledu

Když 21. prosince loňského roku skóroval proti Pardubicím, jistě by jej nenapadlo, že další branky se dočká až takřka po třech měsících. Slávistický útočník Petr Jelínek si ji však schoval na nejvhodnější moment. V pondělí svou pohotovou tečí rozhodl druhý duel čtvrtfinále proti Kladnu, čímž sešívaným zajistil náskok 2:0 v sérii.

Uvědomil jste si, že jste se střelecky prosadil po tak dlouhé době?

Ani to nevím, abych řekl pravdu. Nijak jsem to nevnímal, pro mě je důležité, že vyhráváme. To mi stačí.

Ve druhém zápase jste se ale na výhru nadřeli mnohem více než v tom prvním, že?

Kladno s tím muselo něco udělat. Připadalo mi mnohem aktivnější, víc mu to i bruslilo. My naopak v prvních dvou třetinách tyto parametry oproti nedělnímu zápasu postrádali. Ale v té třetí už jsme dominovali.

Vy sám jste ovšem v závěrečné třetině neproměnil dva samostatné úniky. Netrnul jste v závěru za stavu 2:1, jestli Kladno nesrovná?

Málem jsem se propadl do ledu, když mi v druhém nájezdu puk utekl. Hodně mě to štvalo. Musel jsem na to ale zapomenout a nakonec jsem rád, jak to dopadlo. Aspoň že jsem k výhře pomohl svým gólem, kdy mě do hokejky trefil Petr Kadlec.

Série se nyní stěhuje do Kladna. Jak moc se zápasy budou lišit od těch v Praze?

V Kladně určitě diváci vyvinou větší tlak na rozhodčí. Je to tam malé, a když přijde plná plechovka, vždycky je to rámus. Musíme být disciplinovaní jako doteď, přesilovky totiž budou rozhodovat.

Předpokládám, že vy neupustíte od svého stylu založeného především na pozorné obraně...

Celou sezónu hrajeme stejně a nemáme důvod nic měnit. Nese nám to ovoce, a tak v tom budeme pokračovat.

2 : 0 Třinec - České Budějovice 2 : 0 dohráno
20240328T17 : 00:00+0100