Tipsport extraliga

Vítkovice předvedly neskutečný obrat a snížily sérii se Zlínem. Kladno doma vyzrálo na Slavii

14. března 2013 17:01 - Praha
(Aktualizováno: 14. března 2013 19:56)

Neskutečný obrat předvedli ve třetím čtvrtfinálovém duelu extraligového play off hokejisté Vítkovic, kteří ještě na začátku třetí třetiny prohrávali po hattricku zlínského Ondřeje Veselého 0:3, jenže zápas dokázali otočit na konečných 4:3 a stav série snížili na 1:2. To samé se povedlo i Kladnu, které po těsném vítězství doma nad Slavií 1:0 rovněž snížilo na 1:2 na zápasy.

Vítkovice se po matném nástupu do série se Zlínem dokázaly téměř zázračně vzchopit, přestože ještě na začátku třetí třetiny byly "na ručník".

Ondřej Veselý načal hattrick už v první třetině, kdy se trefil po vyhraném vhazování. Druhý úder zasadil hned po přestávce v přesilové hře. Potřetí se trefil z brejku dokonce v oslabení.

Zdálo se, že je rozhodnuto, jenže tým trenéra Petera Oremuse vlétl do závěrečné části jako uragán. K obratu zavel kontaktním gólem Ondřej Roman. Domácí zvyšovali tlak a trestali zlínská vyloučení.

Po přesilovkových trefách Petera Húževky a Rudolfa Huny bylo rázem srovnáno. Tři minuty před koncem se pak Vítkovicím naskytla možnost hrát dvojnásobnou přesilovku, kterou také záhy Ondřej Roman využil a dokonal nečekaný obrat.

Kladnu stačil jediný gól

Kladno rovněž po dvou porážkách na ledě Slavie toužilo doma sérii zdramatizovat a hned od prvních vteřin na pražského rivala pořádně zatlačilo. Hosté se ale sprše tří velkých šancí ubránili.

Slavia postupně srovnávala s domácími krok a šancí na obou výrazně ubylo. Dlouhé čekání na gól ukončil až dvanáct minut před koncem Jan Dalecký, jehož gól byl nakonec rozhodující.