Rubriky:

Tipsport extraliga

Za úder hlavou má litvínovský Majdan stopku na čtyři zápasy

15. března 2013 11:27 - Praha
(Aktualizováno: 15. března 2013 11:38)

Litvínovský hokejový útočník Juraj Majdan si již ve čtvrtfinále play off extraligy nezahraje. Disciplinární komise soutěže mu v pátek ve zkráceném řízení zastavila činnost na tři zápasy za to, že hlavou udeřil obránce Tomáše Frola ve středečním souboji s Plzní.

Majdan nuceně vynechá celkem čtyři utkání; od rozhodčích zápasu totiž dostal takzvaný trest ve hře, za nějž má automaticky zastavenou činnost na jeden duel.

Slovenský útočník mohl podle sazebníku dostat trest na tři až sedm zápasů. "Vzhledem k dosavadní disciplinární bezúhonnosti Juraje Majdana byl trest uložen na spodní hranici," uvedl manažer extraligy Antonín Vansa v oficiální tiskové zprávě Českého svazu ledního hokeje.

Filmování Frolovi prošlo

Z podnětu litvínovského klubu disciplinární komise řešila i reakci Frola, který situaci po úderu podle Severočechů přifilmoval. Slovenský bek ale dodatečně potrestán nebyl.

"Byl shledán jednoznačný úder hlavou od hráče Majdana do tváře protihráče Frola. V tomto případě nemůže být v žádném případě shledán přestupek, který spočívá v nafilmovaném pádu," řekl předseda komise Karel Holý.

Rytíři dostali za fanoušky pokutu

Disciplinární komise v pátek opět potrestala i kladenský klub za nevhodné chování fanoušků. Tentokrát dostali Rytíři pokutu 30 000 korun za čtvrteční duel proti Slavii. Trenér Vladimír Růžička byl o druhé přestávce zasažen kelímkem s pivem.

"Na základě videozáznamů jsme našli viníka. Všechny podklady jsme předali policii a třicetitisícovou pokutu po něm budeme vymáhat," uvedl mluvčí klubu Vít Heral. Pro páteční zápas Rytíři posílili pořadatelskou službu a problematické prostory ohraničili páskou.

Kladno bylo zároveň upozorněno, že v případě opakování problémů, bude další pokuta o 20 000 korun vyšší. Předseda disciplinární komise navíc klub varoval, že v závažnějším případě může dojít i k uzavření stadiónu.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..