Tesařík dvěma góly během 23 vteřin nalomil Vítkovice a Zlín má do semifinále blíž

Vydařená druhá třetina, ve které Zlín nasázel Vítkovicím všechny branky, rozhodla o triumfu Beranů 4:0 v pátém utkání čtvrtfinále. Vlachova družina se tak v sérii ujala vedení 3:2 na zápasy, šestý duel se odehraje v úterý v Ostravě. Až čtvrteční poslední kolo skupiny o udržení rozhodne, jestli Chomutov doplní v baráži o udržení extraligové příslušnosti Liberec, nebo Karlovy Vary. Oba týmy mají shodný počet, ve prospěch Bílých Tygrů hovoří lepší bilance vzájemných zápasů.

Vítkovice, které nabudily vítězné obraty z obou domácích zápasů série, byly v první části blízko vedení, jenže Malíkovu střelu zastavila tyč. Na začátku prostřední třetiny přišly velké chvíle zlínského zkušeného obránce Radima Tesaříka, jenž během pouhých třiadvaceti vteřin dvakrát skóroval.

Ostravany mohl vrátit do hry Svačina, jenže brankáře Sedláčka podruhé v zápase zachránila branková konstrukce. Namísto snížení naopak ještě před druhým odchodem do šatny přidali třetí a čtvrtý gól Beranů Hamrlík s Čajánkem a vedení 4:0 si domácí pohlídali až do samého konce.

Do baráže Liberec, nebo Vary? Rozhodne čtvrtek

Pátým kolem pokračovala i skupina o udržení. Karlovy Vary porazily 5:3 brněnskou Kometu a bodově se dotáhly na Liberec, který vydřel výhru 4:3 po prodloužení nad již jistým účastníkem baráže z Chomutova. Piráty v bojích o udržení extraligové příslušnosti doplní buď Karlovy Vary, nebo Liberec.

Před posledním kolem skupiny play out, které se odehraje ve čtvrtek v jednotný čas od 18 hodin, mají oba celky shodný bodový zisk, ve prospěch Bílých Tygrů však hovoří lepší poměr vzájemných zápasů. Liberec se ve čtvrtek představí v Brně, Karlovy Vary v Chomutově.

Nechybělo přitom mnoho, aby lepší pozici před vyvrcholením skupiny play out měly Karlovy Vary. Liberec totiž v neděli proti Chomutovu ztratil v samém závěru náskok 3:1, a pakliže by v prodloužení nebo nájezdech prohrál, vše by měla ve svých rukách Energie. Jenže výhru nakonec Severočechům v nastavení zajistil kapitán Nedvěd.

Hokejová extraliga, čtvrtfinále play off - 5. zápas
Zlín - Vítkovice 4:0on-line
Branky: 23. a 23. Tesařík, 34. Hamrlik, 36. Čajánek.
STAV SÉRIE: 3:2
Skupina o udržení v hokejové extralize - 5. kolo
Karlovy Vary - Brno 5:3on-line
Branky: 7. Košťál, 28. Skladaný, 29. Pech, 39. J. Drtina, 41. Kumstát  - 10. Jakub Svoboda, 32. Burian, 44. J. Hruška.
Liberec - Chomutov 4:3 PPon-line
Branky: 32. a 63. Nedvěd, 54. a 58. Víšek - 37. Důras, 58. a 59. Šagát.
Tabulka skupiny o udržení
1.HC Kometa Brno571781022161:17377
2.HC Energie Karlovy Vary57212727148:16674
3.Bílí Tygři Liberec571841223152:18674
4.Piráti Chomutov571211628144:19664
Poznámka: Karlovy Vary jsou sice aktuálně zásluhou lepšího skóre před Libercem, pakliže by ale oba celky měly shodně bodů i po závěrečném čtvrtečním kole, byli by na tom lépe díky vzájemným zápasům Bílí Tygři.