Vary vyhrály v Chomutově a slaví záchranu. Liberec nezvládl zápas v Brně a jde do baráže

Hokejisté Liberce prohráli ve čtvrtečním zápase 6. kola play out extraligy v Brně 2:3 a jdou do baráže. V souběžně hraném duelu totiž Karlovy Vary zvítězily v Chomutově 3:1 a na úkor Bílých Tygrů slaví záchranu v nejvyšší soutěži.

Liberec by si v případě výhry v základní hrací době zajistil bez ohledu na výsledek mezi Chomutovem a Karlovými Vary záchranu, jenže duel v Brně se mu nepovedl. Kometa byla dvě třetiny lepším mužstvem a zaslouženě si vypracovala dvougólový náskok. Skóre otevřel ve 25. minutě Jakub Svoboda a ve 32. minutě navýšil náskok Dočekal. Když v závěrečné části upravil na 3:0 bývalý liberecký útočník Čermák, vypadalo to, že Moravané bez potíží dokráčí k vítězství.

Bílí Tygři ale zápas zdramatizovali. Nejdříve snížil Nedvěd a v 53. minutě přiblížil Dušek svůj celek na dostřel. Na vyrovnání ale Severočeši už nedosáhli a museli čekat, jak dopadne souboj mezi Chomutovem a Karlovými Vary.

Vary vyhrály v Chomutově a slaví záchranu

A pro Bílé Tygry nepřišly dobré zprávy. Energie měla na ledě Pirátů raketový nástup a už ve 2. minutě skórovala, když tvrdou a přesnou ranou rozvlnil síť Zaťovič. Západočeši si poté těsný náskok střežili a na konci prostřední dvacetiminutovky dvakrát využili přesilovku. Ve 37. minutě se prosadil Prošek a 38 sekund před druhou přestávkou překonal Hanuljaka i obránce Nosek.

Chomutovští na začátku závěrečné části zkorigovali stav zásluhou Sikory, více už toho ale nestihli. Karlovy Vary tak obsadily v této sezóně konečnou dvanáctou příčku. Liberec skončil v play out na 13. pozici a bude hájit extraligovou příslušnost v baráži, v níž se střetne s Chomutovem a úspěšnými semifinalisty první ligy Mladou Boleslaví a Olomoucí.

Baráž odstartuje v neděli 24. března. V rámci 1. kola nastoupí od 17 hodin Liberec proti Olomouci. O půl hodiny později pak začne zápas mezi Chomutovem a Mladou Boleslaví.

Play out extraligy, 6. kolo:
Brno - Liberec 3:2
Branky: 25. Jak. Svoboda, 32. Dočekal, 45. L. Čermák - 47. P. Nedvěd, 53. Dušek.
Chomutov - K. Vary 1:3
Branky: 42. Sikora - 2. Zaťovič, 37. Prošek, 40. D. Nosek.