Marek rozhodl o třetí výhře Sparty nad Plzní

V předehrávce 34. kola hokejové extraligy porazila Sparta 1:0 v prodloužení domácí Plzeň a připsala si nad Západočechy třetí výhru v sezóně. Ve vypjatém duelu se strhlo pět pěstních soubojů a kralovali mu oba brankáři. Utkání v základní hrací době skončilo bez branek a druhý bod Sparťanům zajistil Marek, který v prodloužení vstřelil jubilejní stý gól týmu v sezoně.

Ani ve třetím letošním vzájemném duelu nedokázali plzeňští hokejisté vzít Spartě všechny body. Výhra hostů v prodloužení byla šťastná a duel byl hlavně v závěru druhé části vyšperkován pěti vzájemnými rvačkami.

Oba celky začaly s důslednou obranou a brankových možností se urodilo velmi málo. S přibývajícími minutami rostla útočná chuť domácích a pražský celek držel brankář Pöpperle. Zejména ve třetí třetině měli vyložené příležitosti Západočeši Trnka, Kudrna a Pospíšil. Gól však v normání hrací době nepadl.

Prodloužení vyšlo lépe sparťanům, kteří před tím přečkali dvojnásobné oslabení. Řezníček využil plzeňské chyby, přihrál Markovi a ten rozhodl o zisku dvou bodů.

Miroslav Přerost (Plzeň): "Dvě třetiny jsme podávali velmi dobrý výkon, měli jsme i více příležitostí, ale neproměnili je. Při inkasovaném gólu jsme měli smůlu."

Slavomír Lener (Sparta): "Z hlediska plynulosti to nebylo vynikající utkání, zato zbytečně emotivní. Ocenit musím ale výkon obou brankářů."

Lasselsberger Plzeň - Sparta Praha 0:1 (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)
Branka a nahrávka: 64. Marek (Řezníček). Rozhodčí: Minář - Chytil, Dědek. Vyloučení: 11:12, navíc Matějovský 10 min. - Jan Hanzlík a Chabada oba 10 min. a Broš do konce utkání. Bez využití. Diváci: 6460.
Plzeň: Duba - M. Výborný, Špaček, Cartelli, Trnka, Nedoma, Jindřich - D. Moravec, Martin Straka, Cibák - Kudrna, D. Pospíšil, Matějovský - Paroulek, Michal Straka, Andrašovský - Mrázek, Kracík, Důras. Trenéři: Přerost a Kučera.
Sparta: Pöpperle - Pilař, Jan Hanzlík, Dobroň, Řezníček, Majeský, Richter, L. Procházka, Schnábel - D. Výborný, Nedvěd, Hlaváč - Ton, Marek, Chabada - Kratěna, Broš, Kašpařík - Netík, J. Straka, Kotrla. Trenéři: Lener, Gudas a Jelínek.