Zlín porazil Třinec a v semifinálové sérii play off slaví první výhru. Chomutov je v baráži zatím stoprocentní

Hokejisté Zlína zdolali v úterním prvním semifinálovém utkání play off extraligy před vlastním publikem Třinec 3:1. Olomouc se dočkala v baráži o extraligu prvního bodového zisku, když doma porazila Mladou Boleslav 3:0. Stoprocentní je naopak ve skupině o udržení Chomutov, který zvítězil v Liberci 3:2.

Zlín vstoupil do zápasu aktivně. Zásluhou Balaštíka a Honejska si vytvořil nadějné příležitosti, Hamerlík však udržel čisté konto. Na druhé straně byl zase blízko ke gólu Rákos, jenže trefil jen tyč.

Do vedení tak šli Berani, když v přesilovce propasíroval puk do klece Köhler. V 15. minutě měl vyrovnání na holi Květoň, trestné střílení ovšem neproměnil. Oceláři se přesto vyrovnání dočkali, když necelou minutu před koncem rozvlnil síť Klimenta.

Ve zbylých dvou třetinách ale dávali góly už jen domácí. Vedení jim nejprve vrátil v polovině duelu Leška, který předvedl zaplněným ochozům velkou parádu. Za Hamerlíkovou klecí provedl dvě otočky a poté zastrčil kotouč do sítě.

Ve 44. minutě pak pojistil náskok Beranů tvrdou ranou Hamrlík. Zdramatizovat utkání mohl ještě Růžička, orazítkoval ale pouze brankovou konstrukci.

Druhý semifinálový souboj je na programu ve středu od 18:15. Výhodu domácího prostředí má opět Zlín.

Olomouc vybojovala v baráži první výhru

Olomouc si poradila ve druhém kole baráže o extraligu doma s Mladou Boleslaví 3:0, když se nejdříve prosadil Selingr a po něm dvakrát Kucharczyk, jenž rovněž asistoval u první trefy Hanáků. Nulu vychytal gólman Libor Kašík, který si připsal 34 zákroků. Bruslařský klub zaznamenal ve skupině o udržení druhou porážku. Středočeši postrádali v utkání potrestaného útočníka Pituleho.

Ve druhém úterním barážovém střetnutí podlehl Liberec ve svém hájemství Chomutovu 2:3. Bílí Tygři dvakrát dotáhli ztrátu, potřetí se jim to ale už nepodařilo. Napínavý souboj rozhodl v 55. minutě Kraft. Pirátům chyběl pod Ještědem zraněný Lukáš Pulpán.