I ruce si v záchodě spláchl, jen aby prolomil střelecký půst. Teď se Vlasák konečně dočkal

Plzeň

Dvanáct zápasů vyšel Tomáš Vlasák střelecky naprázdno. Jak se dlouhá série bez gólu natahovala, zkoušel útočník hokejové Plzně jakoukoliv změnu rituálů, jen aby půst prolomil. To se mu podařilo ve třetím semifinále play off proti Slavii, kdy úvodní trefou podpořil výhru Západočechů 4:2, díky které Škodovka vede 2:1 na zápasy.

Plzeňský útočník Tomáš Vlasák se raduje ze vstřelení gólu proti pražské Slavii ve třetím semifinálovém utkání play off extraligy.

Jaké to je, si po tak dlouhé době konečně užívat radost z gólu?

Samozřejmě že příjemné. Pauza byla dlouhá a jsem moc rád, že už se to konečně prolomilo.

Zkoušel jste měnit nějaké zaběhlé rituály, abyste půst prolomil?

Špágr (asistent trenéra Jaroslav Špaček) mi radil, ať si spláchnu ruce v záchodě. Já to skutečně udělal, ale gól nepřicházel. Zaplaťpánbůh dneska.

Souhlasíte, že utkání rozhodla poslední minuta první třetiny, ve které jste za stavu 0:0 vstřelili dvě slepené branky?

Asi jo, bylo to hrozně důležité. Zvlášť ten Krtkův (Kratěnův) vteřinu před koncem. Slavii jsme trošku utlumili. Dvě třetiny to od nás byl velmi dobrý výkon, před tou třetí jsme si opakovali, že musíme hrát jako za stavu 0:0. Ale Slavia dala trošku šťastný gól a chytla se. Ne, že bychom to podcenili, ale malinko jsme zmatkovali. Zaplaťpánbůh, že to Krtek za stavu 3:2 trefil do prázdné, když už předtím spálil obrovskou šanci.

Právě Kratěna byl jedním ze tří navrátilců do sestavy. Jak moc vám on spolu s Pletkou a Hanzlíkem pomohli?

Každý hráč v play off je hrozně důležitý. Krtek dal hned dva góly a já doufám, že mu to vydrží.

Plzeň na svém ledě vyhrála semifinále poprvé od roku 2004. Připomínali jste si to před zápasem?

Tím jsem se alespoň já vůbec nezabýval, nepřišlo to na pořad dne.

Slavia sází především na kvalitní defenzívu. Je proto hodně důležité skórovat jako první, aby musela svou hru otevřít?

Samozřejmě že se tahle úvaha nabízí. Slavia je svým stylem známá a dostat se proti ní do vedení pokaždé pomůže.