Ml. Boleslav - Liberec 7:3Mladá Boleslav poprvé v baráži vyhrála, deklasovala Liberec

55. Vrbata 7 : 3

Hokejisté Mladé Boleslavi ve třetím kole baráže o extraligu poprvé bodovali, na svém ledě porazili Liberec 7:3 a v tabulce se bodově dotáhli na svého pátečního soupeře. Vítězové první ligy o své výhře rozhodli v prostředním dějství, v němž vstřelili Bílým Tygrům čtyři góly.

Barážovým zápasům v úvodních dvou kolech dominovaly především obrany, ale v souboji Mladé Boleslavi s Libercem to neplatilo. Už v první třetině padly čtyři góly. Severočeši šli do vedení ve 4. minutě, kdy gólman Will vyrazil Čakajíkovu střelu, ale než se vrátil do ideálního postoje pokořil jej pohotově dorážející Bulíř.

Zaskočeným domácím pak chvíli trvalo, než se dostali do tempa. Pomohli jim vyrovnávací góly Kafky, který si nejprve v 11. minutě sjel před branku na přihrávku Ryse a tečí překonal Schwarze. V závěru první třetiny stejný hráč dorovnal skóre i po trefě libereckého Kudrny.

Vyhnali Schwarze z branky

Po 33 vteřinách druhé třetiny si Will nešťastně srazil do branky střelu Dudy a Liberec vedl 3:2, ale od té chvíle domácí dominovali. Nejprve v rozmezí 92 vteřin otočili skóre Demel s Vrbatou, po jehož gólu ve 25. minutě gólmana Schwarze vystřídal Vošvrda.

Hostům to však nepomohlo a náhradník v liberecké brance držel čisté konto jen necelých devět minut. Pak ho z dorážky překonal Ondřej a za dalších 65 vteřin v oslabení zvýšil boleslavský kapitán Výborný na 6:3.

Liberec vstoupil do třetí třetiny aktivněji, po faulu Jindry hrál přesilovku, ale příležitost na zdramatizování zápasu nevyužil. Střely Moravce a Čutty od modré nebyly příliš nebezpečné.

Mladá Boleslav nepřipustila žádné komplikace a v 55. minutě ještě zvýšila svůj náskok. Kafka vyřešil přečíslení dvou na jednoho přihrávkou na Vrbatu, který bez potíží zakončil do odkryté části branky.

3. kolo baráže o hokejovou extraligu:
BK Mladá Boleslav - Bílí Tygři Liberec 7:3 (2:2, 4:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 11. Kafka (Rys, Bohunický), 18. Kafka (Nouza, Vrbata), 24. Demel (Chaloupka, Koudelka), 25. Vrbata (Pabiška, D. Výborný), 34. Ondřej (Vrbata), 35. D. Výborný (Pabiška), 55. Vrbata (Kafka, Nouza) - 4. Bulíř (Čakajík, Bulík), 12. Kudrna (Štich), 21. Duda (P. Nedvěd). Rozhodčí: Pešina, Šindler - Bejček, Horinek. Vyloučení: 9:9, navíc Štich (Liberec) 10 minut. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3960.
Mladá Boleslav: Will - Jindra, Chaloupka, Němeček, Toman, Kasík, Pojkar, Žabka, Bohunický - Mikulík, Koudelka, Demel - Jiránek, D. Výborný, Pabiška - Nouza, Vrbata, Kafka - Rys, Hrdel, Ondřej. Trenéři: F. Výborný a Slabý.
Liberec: Schwarz (25. Vošvrda) - Čakajík, Moravec, Čutta, Šimek, D. Kajínek, Výtisk, Štich - Duda, P. Nedvěd, Dušek - Kudrna, Bulík, Kica - T. Pospíšil, Filippi, Bulíř - Bárta, T. Urban, D. Špaček - Víšek. Trenéři: Hynek, M. Černý a Kapoun.