Vsetín ukončil vítěznou šňůru Vítkovic

Po necelých dvou letech se hokejisté Vsetína dočkali skalpu Vítkovic a ukončili pět utkání trvající vítěznou sérii soupeře. Ve 33. kole extraligy rozhodli Valaši o svém vítězství 3:2 již v první třetině, kdy padly všechny branky zápasu.

Po úvodním oťukávání jako první udeřili hosté. Po zaváhání Gýny se dostali do přečíslení a nezištnou přihrávku Radka Procházky zužitkoval Míka. Domácí poprvé vážněji zahrozili o minutu později, ale Somík pálil z bezprostřední blízkosti nad. Sérii tří branek přinesl přelom osmé a deváté minuty. Nejprve vyrovnávající gól Radivojeviče musel potvrdit až videorozhodčí, přičemž radost domácí trvala pouhých dvanáct vteřin. Rychlý výpad hostů proměnil v další vedení opět Míka. Za necelou minutu však bylo opět srovnáno. Nepřesná rána Veselého se od zadního mantinelu dostala až k Brabencovi, který puk dostal za Pincova záda.

Valachy rychlé góly posadily do sedla a poprvé do vedení se dostali v přesilové hře. Klesla ještě na ostravského brankáře Pince nevyzrál, ovšem o chvíli později střílená přihrávka stejného hráče již našla  připravenou Brabencovu hůl. Jak se později ukázalo, byl to zlomový okamžik zápasu.

V prostřední části hry měli převahu domácí, ovšem své vedení nedokázali zvýšit ani z těch nejvyloženějších šancí. V sólových nájezdech se ocitli Korotvička a zkušený Radivojevič, ale ani jeden neměl patřičně chladnou hlavu v zakončení. S přibývajícím časem Vítkovice přitvrdily, na což ale Valaši odpověděli stejnou mincí. Divácky atraktivní hokej 'nahoru-dolů" přinesl další série příležitostí ke skórování, ovšem ostravští Vůjtek, Hubáček a Varaďa neuspěli stejně jako na druhé straně Veselý, Dubec a Demel.

Urputný boj o každý centimetr ledu pokračoval i ve třetí třetině. Nejblíže vyrovnání byli hosté ve 43. minutě, kdy po přečíslení zívala na Procházku odkrytá domácí svatyně, ale ten trestuhodně šanci zahodil.

S blížícím se koncem se Vsetínští zaměřili na bránění hubeného výsledku. Vítkovice nejednou zamkly soupeře do vlastní třetiny a mohutně bušily na jejich obranné vrata, ovšem bezúspěšně. Naopak jim trnul dech po brejkových šancích, které ale ani domácí nedokázali dotáhnout do úspěšného konce.

V samém závěru, minutu a půl před koncem, nedisciplinovanost Dubce nabídla hostům přesilovou hru, kterou navíc umocnili power play. Nejblíže vyrovnání byl patnáct vteřin před sirénou Vůjtek, ale rozezvučel pouze tyčku Čechmánkovy brány.

Jan Neliba (Vsetín): "Po vyhrané první třetině jsme věřili ve zvýšení náskoku, měli jsme k tomu dost šancí. V závěru jsme měli i štěstí, ale to přeje připraveným. Musím své hráče pochválit za obětavost, v závěru hráli na doraz a sáhli si na dno svých sil. Přestože to bude těžké, stále ještě nevzdáváme boj o play off."

Vladimír Vůjtek (Vítkovice): "Přestože jsme v první třetině byli dvakrát ve vedení, nestačili jsme domácí rvavosti. Nepokryli jsme dorážející hráče. Vsetín se pak zatáhl do obrany a spoléhal na brejky, v nichž byl hodně nebezpečný. Měli jsme sice územní převahu, ve třetí třetině jsme byli jasně lepší, ale na vytoužené vyrovnání jsme nedosáhli. Škoda nastřelené tyče v samém závěru zápasu, remíza by byla spravedlivější. I přes porážku musím své svěřence za bojovný výkon pochválit, zvlášť když nás sužuje rozsáhlá dlouhodobá marodka."

Vsetínská hokejová - Vítkovice 3:2 (3:2, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 8. Radivojevič (Vak), 9. Brabenec (Veselý), 13. Brabenec (Klesla) - 6. Míka (Radek Procházka, Šebesta), 8. Míka (Radek Procházka). Rozhodčí: Šindler - Kareš, Pešek. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. Diváci: 4890.
Vsetín: Čechmánek - Klesla, Frolo, Němec, Hrabal, Gýna, Gřegořek, Jaškin - Veselý, Brabenec, Somík - Radivojevič, Vak, Demel - Dubec, Vlach, Selingr - R. Hruška, Korotvička, R. Kovář. Trenéři: Stavjaňa a Neliba.
Vítkovice: Pinc - Philipp, Dresler, Černošek, Chmelíř, Prokop, Hudec - Vůjtek, Turek, Varaďa - Irgl, Šimíček, Hubáček - Míka, Radek Procházka, P. Šebesta - J. Štefanka, Hulva, M. Tomášek. Trenéři: Vůjtek st. a Holaň.