Kaberle zařídil dvěma góly výhru nad Slavií

Kladenští hokejisté chtěli v utkání 33. extraligového kola navázat na své dvě předchozí výhry nad pražskou Slavií a především díky dvěma gólům obránce Františka Kaberleho v závěrečné třetině se jim toto předsevzetí podařilo naplnit. A to i přesto, že ještě do 44. minuty utkání museli dotahovat náskok svého soupeře.

Vánoční pohoda trvala na kladenském ledě jen pár okamžiků. Již po 40 vteřinách hry ovšem slávistický Sup nastřelil levou tyč Orctovy branky. Kdo poté očekával tlak "sešívaného" týmu, ten se mýlil. Kladno se velice rychle také probudilo, vyrovnalo hru a začalo se stále častěji objevovat před gólmanem Fraňkem.  Z velké útočné aktivity se zrodily i příležitosti, ale Martin Procházka ani Patera je nedokázali zužitkovat. Proto překvapivě udeřilo na druhé straně. Střelu Kadlece vrátil za Orctova záda  Beránek a Pražané vedli.

Tlak Středočechů pokračoval i po první přestávce a gólové ovoce konečně přišlo ve 27. minutě, kdy si Kalla vybruslil zpoza branky a bekhendem srovnal. Ideální přihrávku Patery následně zahodil Martin Procházka a hosté znovu střelecké zaváhání domácích potrestali. Dvojice Graňák, Pálffy si v rychlém protiútoku vyměnila kotouč a Slavia po střele slovenského útočníka opět vedla.

Buldočí houževnatost Rabatu přetrvala i do posledního dějství a nakonec byla úspěšně korunována třemi dalšími puky ve Fraňkově síti. Hrdinou zápasu se stal František Kaberle, který Nejprve ve skrumáži protlačil puk za Fraňkova záda a potom trefil odkryté místo u jeho levé tyče. Zaslouženou výhru svěřenců trenéra Müllera v poměru 4:2 podtrhl v závěru Martin Procházka střelou do prázdné branky Pražanů.

Zdeněk Müller (Kladno): "Jsme nesmírně šťastni, že jsme dokázali velice důležitý zápas dotáhnout do vítězného konce. Velice mě těší i fakt, že velmi silný celek Slavie jsme dokázali zdolat potřetí za sebou. Svoje svěřence musím pochválit, zvláště za třetí třetinu, která byla z naší strany výborná."

Jiří Kalous (Slavia): "Chtěli jsme konečně prorazit neúspěšnou sérii s Kladnem. Velice dobře jsme zápas rozehráli, bohužel v závěrečné třetině jsme nedokázali uhlídat bratry Kaberleovi, což se nám vymstilo. Na straně domácích byla i lepší střelecká produktivita."

Rabat Kladno - Slavia Praha 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 27. Kalla, 44. F. Kaberle (Patera, Martin Procházka), 53. F. Kaberle (Gardoň, Klimt), 60. Martin Procházka (Patera) - 10. Beránek (P. Kadlec), 30. Pálffy (Graňák). Rozhodčí: Trombík - Cambal, Pospíšil. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 3536.
Kladno: Orct - Ševc, T. Kaberle, Zeman, F. Kaberle, Špelda, Kasík - Bílek, Patera, Martin Procházka - Kysela, Gardoň, Klimt - Horna, Zajíc, Hrdina - M. Hořava, Kalla, Martin Frolík. Trenéři: Müller, Tatíček a Evan.
Slavia Praha: Franěk - Žižka, Graňák, J. Novák, Kolařík, Kadlec, Žabka - M. Kopecký, P. Martinec, R. Dlouhý - Pálffy, Stümpel, Tomica - Vlasák, Beránek, Antoš - Duda, Vašíček, Sup. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.