Jihlava s Fardou na lavičce prohrála se Zlínem

JIHLAVA

Hokejisté Dukly Jihlava vedení novou trenérskou dvojicí Richard Farda, Kamil Konečný opět nedokázali vyhrát. Ve 33. extraligovém kole prohráli s jedním z favoritů soutěže, celkem Hamé Zlín, 0:3. Gólman hostů Murín si tak připsal už páté vychytané čisté konto v sezóně.

Zlín začal s velmi rychlým hokejem, prvních šest minut se tak odehrávalo téměř výhradně před jihlavskou brankou. Až vyloučení Martina Hamrlíka v 7. minutě pomohlo Dukle vymanit se z tlaku a také domácí si vypracovali několik šancí. Buzkovi ani Vostřákovi se ale Murína nepodařilo překonat.

Po dvou minutách nevyužité jihlavské přesilovky začala hra opět nabírat na obrátkách. Hlavně domácí obrana měla plné ruce práce například se snahou Lešky a Balaštíka. Rozjetý Zlín zastavilo další vylučování. Když na trestné lavici odpočíval Barinka, musel Murín čelit dělovce Buzka, zachytil i střelu Vostřáka a následnou dorážku Říhy.

Přesilovky dostaly Duklu do tempa, ale větší zkušenost a převahu prokázali hráči Zlína, který se ujal vedení ve 13. minutě gólem Martina Erata. Ten měl ihned po vhazování volnou cestu ke Hronkovi a jeho střela skončila úvodním gólem zápasu.

Druhá třetina zápasu začala pěstním soubojem Balaštíka s jihlavským Vostřákem, který skončil oboustranným dvouminutovým trestem. Krátce poté, co obě mužstva začala hrát opět v plném počtu, přidal Zlín druhý gól. Domácí obránci nechali před Hronkem zcela volného Barinku, kterého přesně našel obránce Nosek.

V závěru třetiny se Jihlava dostala do tempa, kapitán Bakus se ocitnul před Igorem Murínem v asi nejvážnější šanci zápasu, ale i jeho střelu dokázal zlínský gólman zlikvidovat. Byli to naopak opět hosté, kteří se o chvíli později radovali. Třetí puk umístil za Hronkova záda Martin Čech.

Ve 44. minutě si vyžádala Jihlava oddechový čas, vrhla se do útoku a vybojovala i přesilovou hru, ale na gól to stejně nestačilo. Říhovu střelu vyrazil Murín betonem, Padělkův gól rozhodčí neuznal, neboť krátce před tím přerušil hru a ani následný tlak Bakusova útoku na skórování nestačil.

Dukla Jihlava - Hamé Zlín 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 13. M. Erat (Čajánek, Okál), 24. Barinka (Nosek, Čajánek), 39. M. Čech (Záhorovský, Barinka). Rozhodčí: Rejthar - Rozlílek, Sichrovský. Vyloučení: 6:7. Bez využití. Diváci: 3460.
Jihlava: Hronek - Punčochář, Buzek, Ficenc, Malena, Zajac, Dobrovolný, Kuchyňa, Šmarda - Vostřák, Bakus, Čachotský - Janků, Vala, Lubina - Hlouch, Mareš, P. Altrichter - A. Padělek, L. Říha, Rytnauer. Trenéři: Farda a Konečný.
Zlín: Murín - M. Hamrlík, Blaťák, Zubíček, R. Hamrlík, Tesařík, Nosek, Vosátko - Balaštík, Leška, Kováčik - Okál, Čajánek, M. Erat - Jenáček, M. Čech, Záhorovský - Barinka, Kristek, Mokrejš - Ambruz. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.