Rubriky:

Tipsport extraliga

Disciplinární komise úřadovala. Koma s Jeřábkem si za fauly dva zápasy nezahrají

31. března 2013 20:51 - Praha

Hokejisté Slavie i Plzně budou v nadcházejících dvou zápasech semifinále play off extraligy postrádat své obránce Jaroslava Komu respektive Jakuba Jeřábka. Disciplinární komise soutěže jim dnes zastavila činnost za fauly v pátečním čtvrtém duelu vypjaté série. Informoval o tom tiskový mluvčí Českého svazu ledního hokeje Zdeněk Zikmund.

Zatímco Komovy zákroky na plzeňského útočníka Jana Kováře vyvolaly bouřlivou reakci již v samotném zápase, Jeřábek fauloval Vladimíra Růžičku v závěru utkání a na jeho prohřešek se přišlo podle všeho jen díky záběrům České televize.

Koma fauloval Kováře hned dvakrát a disciplinární komise řešila oba zákroky. Zatímco za faul kolenem dodatečný trest nedostal, za druhý atak má zastavenou činnost na dva zápasy.

"V prvním případě byl prvotní kontakt na rameno. Druhý jsme řešili poměrně dlouho a zákrok studovali několikrát. Koma přijížděl ke Kovářovi ze strany, plzeňský útočník tak nemohl tušit, že tam přijíždí," uvedl předseda komise Karel Holý pro Českou televizi.

Sudí Minář a Šír dostali trest

Obránce Slavie za svůj faul dostal od rozhodčích dvouminutový trest, což byla chyba. Správně měl být za úder na hlavu a krk vyloučen na pět minut a do konce utkání, což podle ČT a Holého potvrdila i komise rozhodčích, která udělila hlavním sudím Milanu Minářovi a Robinu Šírovi zatím blíže nespecifikovaný trest.

Zástupci Plzně již při zápase i po jeho skončení poukazovali na skutečnost, že za podobný faul dostal jejich útočník Ryan Hollweg trest na čtyři zápasy. Holý uznal oba fauly za srovnatelné.

Zámořská posila Plzně dostala vyšší postih jen proto, že přímo v zápase dostal Hollweg trest ve hře, znamenající automaticky stop na jeho utkání. Další tři zápasy měl zastavenou činnost s ohledem na recidivu. "Kdyby to byl jeho první trest, dostal by také dva zápasy," řekl Holý.

Plzeňský bek Jeřábek byl potrestán za atak na Růžičku v posledních sekundách zápasu. "Byl to nejhorší zákrok, který jsme dnes z daného zápasu posuzovali. Fauly Komy vycházely ze hry, Jeřábek atakoval soupeře mimo hru a dění," uvedl Holý. Jeřábkův zákrok komise vyhodnotila jako napadení holí.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..