Plzeň ještě nepostoupila a my jí to ani nedovolíme, hlásí šíleně smutný Hertl

Dělal, co mohl, vstřelil dvě nádherné branky, přesto nakonec byl Tomáš Hertl zklamaný. Jeho Slavia v bláznivém pátém semifinále hokejového play off s Plzní dvakrát ztratila vedení a po Vlasákově gólu 34 vteřin před koncem prohrála 4:5 a je jediný zápas od vyřazení. „Nesmíme na stav série myslet. Plzeň ještě nepostoupila, to jí nedovolíme,“ burcuje před středečním pokračováním forvard červenobílých.

Slávista Tomáš Hertl se raduje z gólu proti Plzni.

Věřil jste, když jste šest minut před koncem srovnal na 4:4, že už zápas nepustíte?

Po té brance jsme si vytvořili obrovský tlak a měli hrozně moc šancí. Už jsem věřil, že to zvládneme. Střely jsem tlačil očima do brány a už jsem je tam i viděl. Chyběly kousky, ale těsně před koncem jsme naopak inkasovali.

I za stavu 4:5 jste si v posledních vteřinách vytvořili drtivý tlak a Jelínek mohl dokonce srovnat...

To je pravda, puk jezdil kolem brankové čáry a vyrovnání bylo blízko. Ale teď už s tím nic neuděláme. Moc to zamrzí, jsme strašně smutní a zklamaní zároveň. Zvlášť když šest minut před koncem srovnáte a pak půl minuty před koncem ještě dostanete gól... Ale musíme to hodit za hlavu a připravit se na středu.

Jak těžké ale bude hodit za hlavu zápas, který jste ztratili až v posledních vteřinách?

Lehké to určitě nebude, ale od úterý už na to vůbec nesmíme myslet. Do dalšího zápasu musíme nastoupit, jako by se nic nestalo. Nesmíme myslet na to, že prohráváme 2:3. Je potřeba do toho dát 150 procent.

Ve výhodě je však nyní Plzeň, která navíc ve středu bude hrát doma...

Náskok Plzně je nepříjemný, na svém ledě ji navíc dopředu žene skvělá divácká kulisa. Na to však nesmíme myslet. Plzeň ještě nepostoupila, k tomu potřebuje vyhrát čtyři zápasy. A to my jí nedovolíme. Chceme tam vyhrát, nic jiného.

Spoluhráč Tomáš Micka tvrdí, že se vám hraje dobře pod tlakem. Souhlasíte s ním?

Slavia už několikrát ukázala, že i když prohrává 1:3, sérii umí otočit. I letos, když nám nikdo nevěřil, jsme byli pod tlakem. Ale ukázali jsme, že hokej umíme a myslím, že to můžeme zvládnout i teď.

Co jste si v kabině řekli bezprostředně po skončení duelu?

Že pět gólů nemůžeme dostat, protože šest jich asi nedáme. Dneska to byla vyloženě přestřelka, takové zápasy vůbec nehrajeme. Oba týmy hodně propadávaly, což ústilo v mnoho brejků a šancí. Tohle my si prostě nemůžeme dovolit, zas takový tým totiž nejsme.

Plzeňskému brankáři Mazancovi jste v pondělí všechny čtyři branky vstřelili ranami pod horní tyčku. Je tohle ten správný recept?

Takhle to prostě vyšlo, ale může to opravdu být ten nejúčinnější způsob. I když těžko říct, jestli to bude platit i nadále.