Třinec šesti góly razantně odmítl ukončení série, Liberec vede barážovou tabulku

Hokejisté Třince zvítězili v pátém semifinálovém utkání play off extraligy na ledě Zlína vysoko 6:1 a jednoznačně tak odmítli ukončení série. První dvě branky Ocelářů vstřelil Martin Růžička. Berani jsou v sérii stále o krok vpředu, vedou 3:2 na zápasy. Do čela tabulky baráže se propracoval Liberec, který zvítězil v Chomutově 2:0. Ve druhém barážovém zápase porazila Mladá Boleslav Olomouc 4:2.

Oba týmy vstoupily do zápasu mnohem aktivněji a ofenzivněji, než v předchozích duelech. Už ve 4. minutě se Polanský radoval z gólu, ale po konzultaci s videorozhodčím ho sudí neuznali - třinecký střelec totiž nastřelil pouze tyč. Do vedení tak šli Berani - Melenovský tečoval Tesaříkovu střelu.

S Třincem to nevypadalo dobře, ale zasáhl jejich kanonýr Růžička. V sedmé minutě využil přesilovku, když po asistenci Zíba prostřelil z voleje Sedláčka, a na začátku druhé části dorazil do brány puk vyražený domácím brankářem. Ještě předtím mohli jít do vedení Zlínští, ale sudí po debatě s videorozhodčím branku znovu neuznal - tentokrát kvůli posunuté brance.

Třinec vyhrál druhou třetinu 5:0

Druhá třetina jednoznačně patřila hostům. Bonk využil dvojnásobnou přesilovku, Zíb v další přesilové hře propálil Sedláčka od modré a další početní výhodu přetavil v gól Květoň, který doklepl puk do sítě ve chvíli, kdy už byl domácí gólman překonaný. To už bylo na psychiku Sedláčka moc a svou pozici přenechal náhradníkovi Štůralovi. Toho ještě do konce druhé části překonal Ovčačík.

V poslední části žádný gól nepadl, Oceláři však přišli o obránce Hrabala, který byl po faulu na Linharta vyloučen do konce utkání. Třinec však vítězství bez větších potíží udržel a snížil stav série na 2:3.

V barážových zápasech si polepšil Liberec, který na ledě Chomutova zvítězil 2:0 a po zisku tří bodů se dostal do čela průběžné tabulky. Na druhý Chomutov se bodově dotáhla Mladá Boleslav, která na domácím ledě uspěla nad Olomoucí 4:2.

Semifinále play off hokejové extraligy - 5. zápas
Zlín - Třinec 1:6on-line
Branky: 6. Melenovský - 7. a 21. Růžička, 29. Bonk, 30. Zíb, 31. Květoň, 36. Ovčačík.
Stav série: 3:2.