Pardubice zlomily odpor Jihlavy až v závěru

Hokejisté Pardubic splnili roli favorita a porazili poslední Jihlavu 5:3. Východočeši však o zisku tří bodů rozhodli až v závěrečné třetině, ve které třemi góly zlomili odpor extraligového nováčka. Jihlava, která dvakrát v Pardubicích vedla, tak nakonec prodloužila tak sérii neúspěchů a prohrála poosmé za sebou.

Dukla promarnila po dvě třetiny skvěle se vyvíjející zápas a již osm kol drží bodový půst. V nervózním utkání Pardubice rozhodly o vítězství čtyřmi využitými přesilovkami.

Hned v úvodu zaváhání domácí obrany trestal Dolana. Překvapivý úvod Východočechy nerozhodil, v ofenzívě však naráželi na konsolidovanou obrannou hráz soupeře. Srovnat skóre se přesto podařilo rychlíku Bulisovi. Pak naivně hrající domácí přenechávali aktivitu soupeři.

Ve 29. min. po shlédnutí videozáznamu rozhodčí neuznali gól v domácí síti expardubickému Lubinovi. Hosté se dočkali trefy v oslabení, když se v nájezdu nemýlil Říha. Pardubice dokázaly srovnat za 31 vteřin nahozenou střelou Snopka v početní výhodě. V závěrečném dějství hosté častými fauly vybídli domácí dostat se do obrátek, což Pardubice dvěma využitými přesilovkami rozhodly. Druhý gól Hejduka definitivně zlomil odpor soupeře, závěrečnou podobu výsledku stanovil Říha.

Jiří Šejba, asistent trenéra Pardubic: "Stále se trápíme souhrou přes střední pásmo. Díky přesilovkám jsme se dostali do vedení a rozhodli."

Richard Farda, trenér Jihlavy: "S výkonem jsme spokojeni, škoda promarněných šancí. Polovinu závěrečné třetiny jsme odehráli v oslabení, čehož domácí využili."

Moeller Pardubice - Dukla Jihlava 5:3 (1:1, 1:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 18. Bulis (Mikeska), 39. Snopek (Dopita), 51. Hejduk (Mikeska), 57. Pištek (Mudroch, A. Hemský), 57. Hejduk (Bulis, Mikeska) - 3. Dolana (Marián Havel), 38. L. Říha (A. Padělek), 60. L. Říha. Rozhodčí: Šindler - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 4:8, navíc Kuchyňa (Jihlava) 10 min. Využití: 4:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 9223.
Pardubice: Lašák - Snopek, Čáslava, A. Novotný, Havíř, Vyhlídal, Mudroch - P. Sýkora, Dopita, Tvrdík - Hejduk, Mikeska, Bulis - A. Hemský, Blažek, Pištek - Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: V. Martinec a Šejba.
Jihlava: Hronek - Punčochář, Buzek, Vicenc, Malena, Kuchyňa, Zajac - P. Altrichter, Bakus, Čachotský - Janků, Vala, Lubina - A. Padělek, L. Říha, Rytnauer - Dolana, Marián Havel, Šmarda. Trenéři: Farda a Konečný.