Slavia ztratila vyhraný zápas se Znojmem

Závěrečnou fázi zápasu 34. kola hokejové extraligy nezvládli hráči domácí Slavie. V Souboji se Znojmem vedli ještě 14 sekund před koncem 4:3, pak ale Marek Uram vyrovnal a v prodloužení kuriózní trefou zařídil prémiový bod Znojmu Pucher. Gól si ale dal do vlastní branky nešťastný domácí kapitán Josef Beránek. Slavia prohrála se Znojmem 4:5 po prodloužení.

Hokejista pražské Slavie Josef Vašíček (vpravo) se raduje ze vstřeleného gólu Znojmu.

Slávisté prohráli, přesto ve 33. minutě vedli 4:1. Znojmo nechalo po dvou měsících chytat Přikryla, jemuž se domácí Hruška s Vašíčkem z dorážek opakovaně trefovali mezi betony, ale po střídání gólmanů obdivuhodně zvedlo hlavu. Náhradník Slávik už neinkasoval a jeho spoluhráči předvedli famózní obrat.

Vše začalo Pucherovým snížením 38 vteřin po rošádě v brance. Přesilovková kombinace Eliáše s Eratem pak vykřesala hostům naději na bodový zisk, kterou čtrnáct sekund před koncem třetího dějství při power-play naplnil Uramův gól.

Znojemští nakonec urvali i prémiový bod v prodloužení, když si po akci slovenských útočníků zmatkující Beránek strčil puk do vlastní sítě. Přitom Slavia po využité přesilovce, přinášející ji vedení už o tři góly, byla na koni, jenže zbytek utkání odehrála příliš lehkovážně a takticky neukázněně.

Ondřej Weissmann, asistent trenéra Slavie: "Tříbrankový náskok nesmíme ztrácet, jenže jsme často chybovali a skvělý Franěk to nestačil zachraňovat."

Jan Votruba, asistent trenéra Znojma: "Mužstvo i za nepříznivého stavu žilo a nakonec šance proměnilo v góly."

Slavia Praha - JME Znojemští Orli 4:5 v prodl. (1:1, 3:1, 0:2 - 0:1)
Branky a nahrávky: 5. D. Hruška (Kolařík, Antoš), 23. Vašíček (Tomica, Vlasák), 31. Vašíček (Vlasák, Tomica), 33. D. Hruška (J. Beránek, Vašíček) - 16. Eliáš, 34. P. Pucher (Čakajík, Plášek), 48, R. Erat (Eliáš, P. Pucher), 60. Uram (Pucher, Eliáš), 63. Pucher (Uram). Rozhodčí: Smeták - Čížek, Padevět. Vyloučení 3:2. Využití: 1:1. V oslabení 0:1. Diváci: 7713.
Slavia: Franěk - J. Novák, Kolařík, P. Kadlec, Žižka, Žabka, Graňák - Pálffy, Stümpel, Sup - D. Hruška, J. Beránek, Antoš - Vlasák, Vašíček, Tomica - Vondrka, M. Kopecký, R. Dlouhý. Trenéři: Růžička, Weissmann, Kalous.
Znojmo: Přikryl (33. Slávik) - R. Němeček, Bičánek, Benák, Mojžíš, Toman, Křetínský, Čakajík - R. Erat, Ludvík, Eliáš - Plášek, P. Pucher, Uram - Haman, Vorel, I. Rachůnek - Ondřej, Barus, Mikulík. Trenéři: Hořava, Votruba.