Plzni gratuluju. Ale my se nemáme za co stydět, byla to super sezóna, říká slávista Kadlec

Bezprostředně po semifinálovém vyřazení Plzní cítil velké zklamání, ihned ale přiznával, že i bez účasti ve finále hodnotí extraligovou sezónu jako úspěšnou. Se Slavií sice hokejový obránce Petr Kadlec získal dva mistrovské tituly, hráčský kádr však tehdy sešívaní měli napěchovaný hvězdnými jmény. „S tímto kádrem je letošní sezóna super, ale škoda, protože jsme mohli jít ještě dál,“ říkal kapitán červenobílých.

Petr Kadlec ze Slavie (vlevo) brání Marka Kvapila z Brna.

V závěru druhé třetiny jste za stavu 2:2 promarnili dlouhou přesilovku 5 na 3. Bylo právě tohle zlomovým momentem zápasu?

Asi jo. Za celé dvě minuty jsme měli jen pár střel a žádnou vyloženou šanci. Moc dobře jsme to nesehráli a je pravda, že tady se celý zápas zlomil.

Kde se pak lámala celá série?

Mrzí mě pátý zápas, který jsme měli doma dobře rozehraný, po druhé třetině jsme vedli, bohužel jsme to ale nedotáhli do konce.

Jak byste zhodnotil celou sezónu? Se Slavií se před jejím začátkem příliš nepočítalo...

Takovouto sezónu, kdy jsme hráli úplně nahoře, jsem ve Slavii zažil jednou, nebo možná dvakrát. Ale to jsme měli úplně jiný mančaft, třeba Bedýnku (Jaroslava Bednáře) nebo Huga (Josefa Beránka). S tímto kádrem je letošní sezóna super, ale škoda, protože jsme mohli jít ještě dál. S Plzní to bylo vyrovnané. Gratuluju jí k výkonu a postupu, nás ale mrzí, že jsme nešli dál my.

Co bylo vaší největší zbraní, která vás dotáhla až mezi nejlepší čtyřku?

Výborná parta. Nemáme tady žádnou superhvězdu, ale nikdo si na nic nehraje, naopak všichni táhneme za jeden provaz. Každý ví, co se od něj chce, a když se to dodržuje, úspěchy přijdou. S tím se dostaví i psychická pohoda.

Říkáte, že v mužstvu nemáte žádnou hvězdu, zrovna vy jste však pro Slavii nepostradatelný. Ve středu jste na ledě strávil takřka polovinu zápasu...

Já bych ani neřekl, že jsem hvězda. Neměli jsme takové hráče, jako jsou Vlasy (Vlasák), Martin Straka, nebo Kratěna, kteří, když tým gól potřebuje, tak ho dají. Vlasy se sice v úvodu play off trápil, v rozhodujících chvílích ale branky střílel. O to víc mě ale těšilo, že jsme se i bez těchto hvězd dostali takhle daleko.

Stačili už jste si v kabině něco v krátkosti říct? (rozhovor vznikal pár minut po zápase)

Řekli jsme si, že se nemáme za co stydět. Byla to dobrá sezóna.

Ještě jedna hypotetická otázka: Kdyby vám přišla nabídka připojit se k reprezentaci do přípravy před MS, jak byste reagoval?