Liberec si poradil s Boleslaví a vévodí baráži. Olomouc doplatila na zahozené šance

Liberečtí hokejisté navýšili náskok na čele tabulky baráže o záchranu v extralize na dva body, když doma přehráli Mladou Boleslav 4:1 a oplatili jí týden starou porážku. Bruslařský klub přeskočil v tabulce o dva body Chomutov, který dal Olomouci lekci z produktivity a na Hané vyhrál 3:2 po prodloužení.

Liberec doma navázal na dvě venkovní výhry a před svými fanoušky bez větších problémů porazil Mladou Boleslav. Ta může litovat promarněné šance na vedení z první třetiny, v níž Tomáš Nouza neproměnil trestné střílení.

Pak už led ovládli Bílí Tygři, Nouza sice brankáře Vošvrdu nakonec překonal těsně před druhou sirénou, čímž snížil na 1:2, ale na žádné drama nezadělal. Ve třetí třetině totiž jistil výhru podještědského celku v přesilovkách Jiří Moravec a Radek Duda, jenž si připsal v utkání tři body. Středočeši tak ani tentokrát v baráži na ledě soupeře neuspěli.

Olomouc v závěru přišla o výhru

Olomoučtí hokejisté toužili po dvou porážkách doma zabrat a dotáhnout se na své soupeře v tabulce, jenže doplatili na neproměňování šancí, kterých měla zejména ve druhé třetině víc než dost. Kohouti dokázali ještě odčinit zaváhání brankáře Kašíka při úvodním gólu hostů a ještě čtyři minuty před koncem základní hrací doby vedli.

Chomutov však díky Michalu Důrasovi využil jednu z mála šancí hostů a srovnal na 2:2. Piráti nakonec dokonali obrat. V samotném závěru byl vyloučen Kucsera a přesilovou hru nakonec hosté na začátku prodloužení zužitkovali, když se trefil Lukáš Pulpán. Chomutov si tak odvezl z Hané dva body.