Vsetín rozhodl o svém vítězství v první třetině

Hokejisté Vsetína porazili Plzeň 3:2 a stejně jako v předešlém duelu na Valašsku proti Vítkovicím rozhodli domácí o svém vítězství v první třetině, kdy padly všechny branky zápasu.

Hned úvod nabídl hostům sérii přesilových her, přičemž ve vedoucí branku neproměnili ani 22 vteřin dlouhou výhodu dvou hráčů v poli. Podobně si následně vedli také domácí, kteří měli blízko vedoucí brance po Brabencově teči, Pejchar však reflexivně zasáhl. Otevřít skóre se přece jenom podařilo Plzni. V sedmé minutě ujel po pravém křídle Moravec, jehož bekhendový pokus k vzdálenější tyči skončil v Čechmánkově brance.

Domácí nesložili zbraně a zvýšenou aktivitou dosáhli obratu na přelomu desáté minuty, kdy v rozmezí 38 vteřin vstřelili dvě branky. Nejprve v přesilové hře šikovně orientoval Dubec, jenž tečoval Jaškinův pokus. Podobně si počínal Somík po Kleslově střele od modré čáry.

Z vyrovnání se Západočeši radovali ve 12. minutě, ale pro předchozí přihrávku rukou hlavní sudí po konzultaci s čárovými branku neuznal. Druhého gólu tak dosáhli až o šest minut později, kdy Paroulek dopravil do odkryté brány odražený puk po pokusu Andrašovského. Vedení Valachům však ještě do první přestávky zařídil Demel, jenž v oslabení šest vteřin před sirénou z otočky překvapil Pejchara.

V druhem dějství vsadili hosté na útok. Především v přesilových hrách zatlačili domácí do hluboké defenzivy, ale Paroulek, Michal Straka ani Andrašovský své největší šance nevyužili. Za Valachy zahrozili Dubec a Vak, ovšem ani oni nedokázali zvýšit vedení.

Do závěrečné třetiny hosté vrhli všechny síly. Většinu času sice strávili v útočném pásmu, ale přes výbornou obranu Valachů se prakticky nedokázali prosadit. Naopak byli to Vsetínští, kteří mohli definitivně rozhodnout. Nejprve tváří v tvář Pejcharovi neuspěl Selingr, následně netrefili odkrytou branku Somík ani Radivojevič. Necelou minutu a půl před koncem odvolali Plzenští brankáře, navíc 23 vteřin hráli přesilovou hru, ale jejich dobývání Čechmánkovy svatyně i přes velkou snahu vyrovnávající brankou neskončilo.

Jan Neliba (Vsetín): "Plzeň potvrdila, že má silný tým, ovšem o osudu zápasu nakonec rozhodly přesilové hry. Moc jsme toužili vyhrát, abychom se rozloučili se starým rokem výhrou a především znepříjemnili mužstvům v tabulce nad námi boj o play off. Soutěž je zajímavě rozehraná a bude ještě zajímavá, určitě se ještě o první osmičku popereme. Celý tým opět podal obětavý výkon a vyzdvihl bych výkony Vaka a Somíka, kteří z důvodu nemoci hráli se sebezapřením."

Jiří Kučera (Plzeň): "Duel rozhodly přesilovky. Měli jsme spoustu početních výhod, dokonce i dvojnásobných, ale neuspěli jsme. Naopak domácí nejenže jednu využili, ale rozhodující gól dali v oslabení."

Vsetínská hokejová - Lasselsberger Plzeň 3:2 (3:2, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Dubec (Jaškin, Frolo), 11. Somík (Klesla), 20. Demel (Klesla) - 7. D. Moravec (Cibák), 18. Paroulek (Andrašovský). Rozhodčí: Turčan - Bláha, Kareš. Vyloučení: 11:6, navíc Čechmánek (Vsetín) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4873.
Vsetín: Čechmánek - Klesla, Frolo, Gýna, Němec, Jaškin, Gřegořek - Veselý, Brabenec, Somík - Radivojevič, Vak, Demel - Dubec, Vlach, Selingr. Trenéři: Stavjaňa a Neliba.
Plzeň: Pejchar - M. Výborný, Špaček, Nedoma, Jindřich, Pulpán, Trnka, Klaus - D. Moravec, Martin Straka, Cibák - Paroulek, Kudrna, Andrašovský - Adamský, Michal Straka, D. Pospíšil. Trenéři: Přerost a Kučera.