Liberec deklasoval v baráži Olomouc. Piráti dokonali obrat proti Boleslavi

Hokejisté Liberce porazili v nedělním zápase 7. kola baráže o extraligu doma Olomouc vysoko 6:0 a ve skupině o záchranu si upevnili první příčku. Chomutov zdolal před vlastním publikem Mladou Boleslav 3:1 a odskočil soupeři v tabulce na rozdíl pěti bodů.

Bílí Tygři měli raketový nástup do utkání. Už ve 2. minutě pálil přesně Bulík a vzápětí skóroval i kapitán Nedvěd. Halász poté přepustil místo v brankovišti Kašíkovi, ani ten ale dlouho s čistým kontem nevydržel. Bulík zaznamenal v 7. minutě dvůj druhý gól a nasměroval Severočechy k výhře.

V dalším průběhu duelu pak domácí navyšovali náskok a do střelecké listiny se zapsali ještě Duda, Bulíř a Výtisk. Po dvou utkáních se do klece podještědského týmu vrátil Schwarz a hned vychytal nulu. Svěřenci trenéra Hynka zvítězili počtvrté v řadě a přiblížili se záchraně. Hanáci zůstávají s šesti body poslední.

Piráti překlopili výsledek

Chomutovští Piráti sice prohrávali po první třetině s Mladou Boleslaví 0:1, když se už ve 2. minutě trefil Pitule. V prostřední dvacetiminutovce ale otočili stav, když na dva góly potřebovali jen 112 sekund. Nejprve rozvlnil síť Šagát a po něm i Sikora.

V závěrečné části pak uklidnil Severočechy Pulpán, který pojistil domácím důležitý tříbodový zisk. Bruslařský klub stále čeká v baráži na první venkovní body.