Petr Sýkora dvěma góly pokořil Karlovy Vary

KARLOVY VARY

Pardubický útočník Petr Sýkora dokonal dvěma góly v druhé třetině obrat Moelleru v Karlových Varech a zařídil vítězství 3:2. Energie sice vedla po první třetině 2:0, ale přesto i podruhé v letošní sezóně s Pardubicemi v domácím prostředí prohrála.

V první třetině byli aktivnější s chutí hrající Západočeši. Už v druhé minutě objel pardubickou branku Košťál, ale po jeho přihrávce Skuhravý neměl ke střele dost prostoru. Potom zamířil bek Hlavačka těsně nad horní tyč Lašákovy svatyně. V šesté minutě se už domácí dočkali; po akci Alinče a Dvořáka skóroval Košťál.

Také v 12. minutě vyšla Západočechům kombinace, u jejíhož zrodu byli Alinč s Dvořákem, jehož vyraženou střelu poslal Hurtaj bekhendem za Lašákova záda. V 17. minutě se poprali domácí Skuhravý s hostujícím Hemským. Pardubický hráč z toho vyvázl s trestem na čtyři minuty a Skuhravý s poněkud kuriózním šestiminutovým.

Druhá třetina přinesla ve vývoji utkání dokonalý obrat. Nejdříve Petr Sýkora ohrozil bombou brankáře Málka a ten si musel vyměnit helmu. Ve 22. minutě se po skvělé Hejdukově přihrávce trefil pod horní tyčku Mikeska. Vzápětí Málka opět prověřil Petr Sýkora. Karlovy Vary pak nevyužily dlouhotrvající přesilovku pět na tři. Naopak při následné početní převaze Východočechů pět na čtyři tečoval střelu Čáslavy za Málkova záda Petr Sýkora. Tentýž hráč v 38. minutě otočil výsledek.

Nástup do závěrečného dějství patřil domácím, ovšem nikoliv gólově. Ve 42. minutě zabránil Skuhravému ve vyrovnání Lašákův beton a vzápětí Dvořák z výhodné pozice přestřelil. Poté ještě přibylo šarvátek.

Domácí se snažili vyrovnat, ale v 49. minutě Hlavačkovi zabránila v dobré šanci hradba těl pardubických hráčů. Při přesilovce pak hosté ukazovali svou sílu a Energii držel hlavně brankář Málek. V 56. minutě měl dvě velmi dobré příležitosti na vyrovnání Petr Kumstát, ale nejprve vystřelil vedle a potom zakončoval nedůrazně. Necelé dvě minuty před konce zkusily Karlovy Vary power play, ale Pardubičtí si výhru už nenechali vzít.

Energie Karlovy Vary - Moeller Pardubice 2:3 (2:0, 0:3, 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Košťál (Dvořák, Alinč), 12. Hurtaj (Dvořák, Alinč) - 22. Mikeska (Hejduk, Bulis), 33. P. Sýkora (Čáslava, Dopita), 38. P. Sýkora (Dopita, Snopek). Rozhodčí: Smeták - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 10:10, navíc Hurtaj, A. Nedorost - Bulis všichni 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3320.
Karlovy Vary: Málek - Kutlák, Ptáček, Bauer, Hlavačka, Krajíček, Harant, J. Polák - Dvořák, Alinč, Hurtaj - Krátoška, Kraft, A. Nedorost - Petr Kumstát, Skuhravý, Košťál - Pech, V. Polák, Bednařík. Trenéři: Rulík, Baďouček a Kněžický.
Pardubice: Lašák - Snopek, Čáslava, A. Novotný, Havíř, Mudroch, Vyhlídal - P. Sýkora, Dopita, Rolínek - Hejduk, Mikeska, Bulis - A. Hemský, T. Blažek, Pištek - Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: Martinec a Šejba.