Hokejisté Slavie ukončili libereckou sérii

Hokejisté pražské Slavie ukončili pětizápasovou vítěznou sérii Liberce. Úřadující vicemistři extraligy sice prohrávali již v osmé minutě 0:2 a za svým soupeřem znatelně zaostávali, třemi góly ale poté otočili vývoj duelu. Rozhodující branku vstřelil čtyři minuty před koncem Marek Tomica.

Kouč Slavie Vladimír Růžička změnil po dvou předchozích nezdarech sestavu, ale v úvodu zápasu se to moc neprojevilo. Již ve druhé minutě se hosté dostali do vedení, když Fischerova střela od modré skončila se štěstím za Fraňkovými zády. Severočechy rychlé vedení povzbudilo a pokračovali v nebojácném výkonu, díky kterému ovládali hru a dočkali se i další branky. Tomicův faul sice nepotrestali, ale šestnáct vteřin po jeho návratu na led se trefil přesně po krásné Vampolově přihrávce slovenský střelec Vaic.

Rozhodovaly přesilovky

Zatímco Liberečtí měli i další šance, ojedinělou příležitost Stümpelovi na druhé straně kluziště chytil připravený Hnilička. A Severočeši svých nezdarů později litovali. V osmnácté minutě totiž Slavia hrála první přesilovou hru a hned ji využila. Novákovu střelu dvojnásobný mistr světa v brance Bílých Tygrů vyrazil, následnou Hruškovu dorážku však již zastavit nedokázal.

Hra v nerovnoměrném počtu hráčů na ledě rozhodovala o osudu duelu i nadále. Při vyloučení hostujícího Hanzlíka nejprve zahrozil z brejku Štrba, ale blízko k brance měl dvakrát slavistický kapitán Beránek. Neuspěl však stejně jako Liberec v půlminutové hře čtyř proti třem. Franěk i Hnilička své týmy drželi, i když více práce měl s narůstajícím časem liberecký mág.

Na Tomicův gól už hosté nenašli odpověď

Hrušku v další výhodě hostů Hnilička dvakrát vychytal, osamocený Pálffy poté u tyčky minul puk u odkryté svatyně aktuálně třetího celku tabulky. Slovenský ostrostřelec se ale přesto dočkal a jeho gól bude patřit mezi nejhezčí momenty kola. Osamocený udělal Hniličkovi kličku do protipohybu a zasunul puk do prázdné branky.

Vyrovnaný stav zapříčinil, že oba celky myslely ve třetí části hlavně na pozornou obranu a snažily se nenabídnout svou chybou příležitost soupeři ke skórování. Novákův pokus na liberecké straně stejně jako střely Vlasáka a Pálffyho na druhé straně gólem neskončily, a tak duel směřoval k prodloužení. Čtyři minuty před koncem si ale na Graňákovu přihrávku mezi hostující beky najel Tomica a posunul Slavii do vedení. To nezměnila ani závěrečná liberecká hra bez brankáře.

Jiří Kalous (Slavia Praha): "Nebylo to pro nás jednoduché utkání hlavně proto, že jsme v předešlých dvou zápasech vedli a ztratili je v závěru. Dnes jsme ale šli výhře naproti, bojovali a nakonec výsledek zvrátili. Nemyslím si ale, že bychom začali první třetinu špatně, i když to tak mohlo opticky vypadat. Hráli jsme třikrát v oslabení, navíc jsme hned z první střely inkasovali."

Josef Paleček (Liberec): "Dlouho jsme sahali po bodu, pro který jsme si přijeli. Hrubou chybou jsme o něj ale přišli. Něco podobného by se hráči jako je Igor Rataj stávat nemělo, aby takhle ztratil puk. Zápas jsme ale začali dobře, vedli 2:0 a je škoda, že jsme v některé z početných výhod nepřidali třetí gól. Druhou část jsme hráli špatně, málo bruslili a dali soupeři moc prostoru. Navíc jsme jej pustili do přesilových her, ve kterých jsme opět inkasovali."

Slavia Praha - Bílí Tygři Liberec 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 19. D. Hruška (J. Novák), 35. Pálffy (Stümpel, Vlasák), 56. Tomica (Graňák) - 2. Fischer (S. Procházka), 8. Vaic (Vampola, Víšek). Rozhodčí: Husička - Barvíř, Blümmel. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. Diváci: 6824.
Slavia Praha: Franěk - P. Kadlec, Žabka, J. Novák, Graňák, Žižka, Kolařík, D. Pojkar - D. Hruška, Beránek, Sup - Pálffy, Stümpel, Vlasák - Duda, P. Martinec, M. Kopecký - Tomica, Vašíček, Antoš - R. Dlouhý. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.
Liberec: Hnilička - Holub, Jiruš, Jiří Hanzlík, Modrý, Fischer, M. Duben, J. Moravec - Čermák, Rataj, Štrba - R. Vrbata, V. Nedorost, Sailer - V. Novák, Vaic, S. Procházka - Vampola, Plodek, Víšek. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.