Musíme se rychle probrat, varuje po plzeňské facce zlínský gólman Sedláček

Zlín

Bezzubý v ofenzívě, chybující v obraně. Zlínu vstup do finálové série pranic nevyšel, vstříc titulu vykročila díky vítězství 3:0 Plzeň. Hodně co zlepšovat mají domácí hokejisté, pokud se chtějí po devíti letech juchat s mistrovským pohárem. Je si toho vědom před středeční odvetou (od 17.30) i brankář Jakub Sedláček.

Jakub Sedláček inkasuje gól z hole plzeňského Jana Kováře.

V čem byl podle vás největší problém Zlína?

Neměli jsme moc šancí. Vystřelili jsme pořádně jednou v první třetině. Ale zbytek? Musíme se v tom zlepšit…

Jak jste útočné trápení vnímal z branky?

Trápili jsme se, ale pořád je to 1:0, ještě to bude dlouhé.

Dá se říct, že vás Plzeň přehrála vašimi zbraněmi?

Je to tak. Nehráli jsme náš hokej, musíme se z toho poučit a rychle probrat.

Z pohledu brankáře to asi nebyl příjemný zápas. Když už se Plzeň dostala do šance, byla to tutovka…

Je to hrozně těžké. Skoro nic na vás nejde a zničehonic jede Kovi nájezd. Ještě měl hrozné štěstí, sám to uznal.

Další dva góly jste dostal z bezprostřední blízkosti, kde by se asi soupeř neměl dostávat do zakončení.

Trenér nám to několikrát opakoval, i po první třetině, že tohle nemůžeme dopustit. A pak zase dostaneme takový gól.

Navíc se Zlínu čím dál víc zaplňuje marodka, jak se s tím vypořádáváte?

Je to tak, ale pořád máme kluky, kteří ty zraněné umějí nahradit, v tom je tenhle tým silný. Navíc další hráči se budou uzdravovat.

Nedocházely ale vašim spoluhráčům dříve síly?

Nemyslím si, Plzeň to hrála zkušeně. Vedla 2:0 a prostě si ten náskok bránila. Pak už to od nás byla křeč. Musíme víc střílet, teď jsme to házeli do kolen, pořádná šance nebyla.

Po faulu na vás byl v první třetině vyloučen plzeňský kapitán Martin Straka, ale hodně se trestu divil.

Každému, kdo to viděl na videu, je jasné, že to bylo na dvě minuty. Já si tam vždycky dávám brusli, aby mi tam hráč nevjel a on do mě najel.

Dolehla na vás atmosféra vyprodaného stadiónu?

Vůbec ne. Musím to zaklepat, já byl úplně v klidu.