Zlín triumfoval i ve třetí repríze finále se Slavií

ZLÍN

Ani na třetí pokus nedokázali hokejisté pražské Slavie přehrát v letošním ročníku extraligy hráče Zlína. Obhájci titulu zvládli lépe sobotní předehrávku 36. kola a po vítězství 2:0 si upevnili své vedení v tabulce. Brankář moravského celku Igor Murín navíc pošesté v sezóně neinkasoval.

Domácí nastoupili bez obránce Romana Hamrlíka, jenž z rodinných důvodů dostal od trenéra Bokroše volno. V sestavě Slavie se den po příchodu z Plzně objevil dvojnásobný mistr světa a olympijský vítěz z Nagana Jaroslav Špaček, který vytvořil obrannou dvojici s Novákem.

Od prvních minut se hrál divácky velmi atraktivní hokej, ani jeden celek se nebál útočit a oba brankáři byli v permanenci. Murín poprvé vymrštil svou lapačku po střele Dlouhého, Franěk se zase zapotil při nepříjemném Čajánkově pokusu.

V sedmé minutě se už hráči Hamé dočkali. Kapitán Okál našel ideálně načasovanou přihrávkou najíždějícího Erata, který poprvé překonal Fraňka.

Rozhodl Kristek

Ve druhé části hráči ve vysokém tempu nepolevili. Hosté mohli vyrovnat po nahrávce Pálffyho a střele Žižky, jenže zlínský odchovanec ve slavistickém dresu Murína nepřekonal. Drtivý nápor si domácí mužstvo vypracovalo v první přesilovce, kdy na trestné lavici seděl Kadlec, ale svůj gólový účet nezvýšilo. Leška před brankovou čárou totiž neměl dostatek času k přesnému zakončení.

Velmi dobré příležitosti k vyrovnání měli ale také Pražané. Nejprve opět Žižka Murína nepřelstil, při nájezdu dvou na jednoho se gólově neprosadil ani Sup a v závěru druhé třetiny neuspěl Martinec.

Ve 45. minutě se před Murína natlačil Stümpel, ale puk za jeho záda nepropasíroval. A tak hráči Zlína udeřili podruhé, po Mokrejšově vyhraném vhazování zacílil přesně Kristek. Změnu stavu už nepřinesly ani šance Pálffyho a Žižky.

Zlín - Slavia 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. M. Erat (Okál, Čajánek), 46. Kristek (Mokrejš). Rozhodčí: Turčan - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 5295.
Zlín: Murín - M. Hamrlík, Blaťák, Tesařík, Zubíček, Vosátko, Galvas, Nosek - Balaštík, Leška, Kováčik - Okál, Čajánek, M. Erat - Mokrejš, Kristek, Ambruz - Barinka, M. Čech, Záhorovský. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.
Slavia: Franěk - J. Novák, Špaček, P. Kadlec, Žižka, Žabka, Kolařík, Pojkar, Graňák - D. Hruška, J. Beránek, Sup - Pálffy, Stümpel, Vlasák - Tomica, Vašíček, Antoš - R. Dlouhý, P. Martinec, Kopecký. Trenéři: Růžička, Weissmann, Kalous.