Málek vychytal v Jihlavě první nulu

JIHLAVA

Ani třetí utkání pod vedením trenéra Fardy se Jihlavským nepovedlo. Už 21 kol nepoznali radost z výhry a devět zápasů v řadě si nepřipsali ani jediný bod. Karlovarský gólman Málek vychytal na Vysočině premiérovou nulu po návratu do české extraligy, Západočeši deklasovali moravský celek 5:0.

V úvodní desetiminutovce zlikvidoval šance hostujícím Hurtajovi, J. Polákovi a Košťálovi brankář Suchan. Na druhé straně nepřelstili Málka Čachotský ani Mareš.

Po přečíslení dva na jednoho otevřel skóre Alinč a hned na začátku prostřední části přidal druhý gól Varů po další vydařené kombinační akci Hurtaj.

Duklu uprostřed zápasu definitivně zlomila třetí branka, Suchan pozdě zareagoval na Ptáčkovu střelu z velké dálky. Když se minutu a půl na to trefil Skuhravý, začali jihlavští fanoušci houfně opouštět hlediště.

Ti, kteří vydrželi, dali hlasitě najevo nelibost nad výkonem svého týmu. V poslední třetině si Západočeši vysoké vítězství při hře čtyři na čtyři pojistili.

Dukla Jihlava - Karlovy Vary 0:5 (0:1, 0:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 15. Alinč (Hurtaj, V. Polák), 22. Hurtaj (J. Polák), 31. Ptáček (Krátoška), 33. Skuhravý (Hlavačka, Hurtaj), 59. Petr Kumstát (J. Polák). Rozhodčí: Hradil - Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:1. Diváci: 2490.
Jihlava: Suchan - Punčochář, Zajac, Ficenc, Malena, Kuchyňa, Šmarda - P. Altrichter, Bakus, Čachotský - A. Padělek, Vala, Lubina - Marián Havel, Mareš, Rytnauer - Dolana, L. Říha. Trenéři: Farda a Konečný.
Karlovy Vary: Málek - Bauer, F. Ptáček, Hlavačka, Suur, Kutlák, Krajíček, Harant, J. Polák - Krátoška, Kraft, V. Polák - Pech, Košťál, Hurtaj - A. Nedorost, Skuhravý, Alinč - Bednařík, Petr Kumstát. Trenéři: Rulík, Baďouček a Kněžický.