Liberec i napotřetí vyzrál na Litvínov

LITVÍNOV

Také třetí vzájemný duel severočeských rivalů skončil jasným vítězstvím Liberce, který prokázal střeleckou pohodu a upevnil si bronzovou příčku v tabulce. Hosté zasadili soupeři z Litvínova dva gólové údery po šesti minutách hry v rozmezí patnácti sekund.

Nejprve si úspěšně v koncovce počínal obránce Holub, jenž potrestal Škoulovu chybu a záhy zvýšil R. Vrbata dorážkou Nedorostovy střely.

Liberecký gólman Hnilička sice kapituloval z hole Hübla, ale lépe bruslící a v útočném pásmu důraznější hosté měli na snížení rychlou odpověď zásluhou Nedorosta a nepustili už domácí do zápasu.

V prostředním dějství ještě zvýraznili svou aktivitu brankami Klimenty a poté Fischera v přesilovce pěti proti třem.

V poklidné závěrečné části, kdy do branky Litvínova nastoupil místo Jariny mladý Fiala, pouze korigoval stav svou druhou trefou Hübl.

Vladimír Jeřábek, asistent trenéra Litvínova: "Rozhodl třetí inkasovaný gól, po němž jsme se už nevzchopili. Liberec vyhrál naprosto zaslouženě."

Karel Dvořák, asistent trenéra Liberce: "Po vyhrané první třetině hráči získali sebevědomí a šli důsledně za třemi body."

Litvínov - Liberec 2:5 (1:3, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 14. V. Hübl (Skuhrovec), 53. V. Hübl (Skuhrovec) - 7. Holub, 7. D. Vrbata (V. Nedorost), 20. V. Nedorost (Sailer), 36. Klimenta (S. Procházka), 40. Fischer (Modrý). Rozhodčí: Venglář - Chytil, Dědek. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 5015.
Litvínov: Jarina (41. Fiala) - Ťupa, Škoula (20. Klobouček, 21. L. Řezníček), Šlégr, Hranáč, Poživil, Skuhrovec - Čaloun, Branda (30. L. Havel), Ručinský - Balázs, Reichel, Kubinčák - Zálešák, V. Hübl, Trávníček, od 41. navíc Sklenička, Heinisch, Klobouček. Trenéři: Beránek a Jeřábek.
Liberec: Hnilička - Holub, Jiruš, Modrý, Jiří Hanzlík, Fischer, Duben, J. Moravec - Čermák, Rataj, Štrba (21. Klimenta) - D. Vrbata, V. Nedorost, Sailer - V. Novák, Vaic, S. Procházka - Vampola, Plodek, Víšek. Trenéři: Paleček a Dvořák.