Kladno otočilo utkání v Plzni

Přes dvoubrankové vedení nevyužili hokejisté Plzně v utkání s Kladnem další velké možnosti skórovat a zcela nezvládli závěr zápasu. V první části se hrálo častěji před hostujícím brankářem Orctem, který už inkasoval ve druhé minutě.

Pak ale stačil rychlý protiútok dvojice Procházka-Patera, a bylo vyrovnáno. Po necelé minutě zakončil akci Martina Straky Moravec.

Kladno sice srovnalo, ale v polovině zápasu šla Plzeň v přesilovkách do dvoubrankového vedení. Před druhou sirénou však potrestal domácí chybu Kalla a hned na začátku třetí třetiny při přesilovce kladenský T. Kaberle vyrovnal.

V samém závěru se trefil M. Procházka a kladenští hokejisté přečkali více jak minutovou domácí power-play.

Miroslav Přerost, trenér Plzně: "Rozhodlo se ve druhé třetině, kdy jsme po šancích nedali pátý gól, naopak hosté snížili. Duda nepodal dobrý výkon."

Zdeněk Müller, trenér Kladna: "My měli zlý začátek, postupně jsme se zlepšovali a ve třetí třetině už měli duel pod kontrolou."

Plzeň - Kladno 4:5 (2:1, 2:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 2. Michal Straka (D. Pospíšil, Výborný), 7. D. Moravec (Martin Straka, Nedoma), 30. M. Výborný (D. Moravec), 33. Michal Straka (Cartelli, Trnka) - 6. Patera (Martin Procházka), 25. Bílek (Patera), 39. Kalla (Martin Frolík), 41. T. Kaberle (Martin Procházka), 59. Martin Procházka (Patera, T. Kaberle). Rozhodčí: Nečas - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 6:3. Využití: 2:2. Diváci: 5847.
Plzeň: Duba - Nedoma, Jindřich, Cartelli, Trnka, Výtisk, M. Výborný - D. Moravec, Martin Straka, Andrašovský - Duda, Kudrna, Matějovský - Paroulek, Michal Straka, Pospíšil - Mrázek, Cibák, Důras. Trenéři: Přerost a Kučera.
Kladno: Orct - Ševc, T. Kaberle, Zeman, F. Kaberle, Špelda, P. Kasík, V. Čech - Bílek, Patera, Martin Procházka - Michal Havel, Gardoň, Klimt - Kysela, Hrdina, Horna - M. Hořava, Kalla, Martin Frolík. Trenéři: Müller, Tatíček a Evan.