Rubriky:

Tipsport extraliga

Neubauer nechtěl podruhé litovat, Plzeň má podle něj sílu

3. ledna 2005 15:05 - PRAHA

Po špatných výkonech v posledních kolech vyměnilo v pondělí vedení hokejové Plzně trenérskou dvojici. Na střídačku Lasselsbergeru přišel plzeňský patriot Jiří Neubauer, který si jako asistenta vybral dlouholetou oporu Západočechů Ivana Vlčka. Nové duo zásadní změny neplánuje, nějaké přesto přijdou. "Hlavně musíme týmu zvednout sebevědomí," říká v rozhovoru pro Sport.cz nový trenér.

Kdy vás zástupci Plzně kontaktovali?
Po nedělním utkání Plzně s Kladnem mi volal generální manažer Pavel Setikovský, že by se mnou chtěl mluvit prezident klubu Tomáš Král. Dostal jsem nabídku trénovat první tým Lasselsbergeru.

Přemýšlel jste nad ní dlouho?
Chvíli ano, klíčové pro mě bylo zvolit si nejvhodnějšího asistenta. Nebylo mi jedno, s kým bych měl spolupracovat.Vybíral jsem asi ze tří lidí a zvolil Ivana Vlčka.

Proč jste si jako asistenta vybral právě bývalého vynikajícího beka Vlčka?
Máme stejnou filozofii i představu, co s týmem provést. Asi hodinu jsme seděli a probírali nejrůznější detaily, pak jsem znovu zašel za prezidentem a místo vzal.

Co budete chtít nejdříve změnit?
Je jasné, že změny se budou muset provádět za pochodu. Není čas ani prostor pro nějaké zásadní změny. Provedeme nějaké změny v sestavě i systému hry, hlavní ale bude pozvednout pošramocené sebevědomí celku. Mužstvo má sílu, snad se probudí.

Jaké jsou vaše osobní cíle pro zbytek sezóny, tedy pro dobu, na kterou je smlouva?
Mám jen jediný cíl a tím je postup do play-off.

V čem bude podle vás jiné trénování v zahraničí, kde jste dlouho působil, a v Česku?
Naposledy jsem v extralize trénoval v roce 1991, pak jsem si vzal kufr a vyrazil do zahraničí. Poznat kulturu, naučit se cizí jazyk. Z plánovaných tří nebo čtyř let bylo čtrnáct. Uvidíme, co se změnilo.

Nabídku trénovat první tým Plzně jste už jednou dostal, proč jste se nyní rozhodl ji vzít?
Je pravda, že jsem jednou takovou nabídku obdržel. Odmítl jsem, čehož jsem pak i litoval. Takových nabídek moc nebývá, i proto jsem tentokrát už neváhal.

Tomáš Fliegl, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..