Plzeň pěti góly odmítla zlínský mečbol a finále je srovnané. Boleslav zamotává bitvu v baráži

Plzeň/Praha

Zlínský mečbol se nekoná! Hokejisté Plzně dokázali ve finále play off Tipsport extraligy zareagovat na sobotní porážku 0:3 a ve čtvrtém zápase Berany zdolali 5:2. Stav série je tak srovnaný 2:2, pátý duel je na programu ve středu ve Zlíně. Desátým kolem pokračovala i barážová skupina o udržení v nejvyšší soutěži. Mladá Boleslav rozstřílela vedoucí Chomutov 5:0, Liberci stačil jediný gól k výhře v Olomouci.

Zlín, který v play off vyhrál posledních pět venkovních duelů, začal v Plzni i v neděli výborně. V desáté minutě našel Kostourek Linharta, jenž střelou na vzdálenější tyč otevřel skóre.

Západočeši však ještě v první třetině průběh duelu otočili. V patnácté minutě uspěl dorážející Balej a za dalších jednatřicet vteřin přidal druhý gól kapitán Straka, když po obkroužení branky zaskočil gólmana Sedláčka střelou na bližší tyč.

Ve druhé třetině nejprve přidal třetí gól domácích Jeřábek, pak však unikajícího Holíka fauloval Frolo a zlínský forvard z nařízeného trestného střílení snížil na rozdíl jediné branky. Jenže o devatenáct vteřin později skóroval na druhé straně Vlasák, ve 38. minutě pak uzavřel na konečných 5:2 pro Škodovku Sýkora.

Série se tak nyní za stavu 2:2 na zápasy vrací do Zlína, páté střetnutí se na stadiónu Luďka Čajky hraje ve středu od 18:15.

Boleslav si v baráži zastřílela a dál se rve o postup

Ve skupině o udržení v extralize zbývá odehrát poslední dvě kola a o dvě místa zajišťující extraligovou příslušnost i pro nadcházející sezónu stále svádějí souboj tři celky. Liberec vyhrál zásluhou trefy Petra Nedvěda z první třetiny 1:0 v Olomouci a udržel se na druhém místě.

Bílým Tygrům však stále dýchá na záda Mladá Boleslav, která doma rozstřílela vedoucí Chomutov 5:0 a z posledních dvou zápasů má úchvatné skóre 12:0. Piráti tak mají na Liberec už jen jednobodový náskok, o další bod zpět je právě Boleslav. Jedenácté kolo baráže se odehraje v úterý, závěrečné dvanácté pak v pátek.

Finále play off hokejové extraligy - 4. zápas
Plzeň - Zlín 5:2on-line
Branky: 15. Balej, 15. Martin Straka, 25. J. Jeřábek, 27. Vlasák, 38. T. Sýkora - 10. Linhart, 27. Holík z trestného střílení.
STAV SÉRIE: 2:2.