Spartu Málek neuhlídal

Sparta navázala na výborné výkony ze Spengler cupu a pohodlně dokráčela k výhře v Karlových Varech. V úvodních minutách zápasu se Pražané nicméně hledali po náročném přesunu ze Švýcarska a přenechali iniciativu domácím. Ti se brankově prosadili už po pěti minutách, kdy dorážkou vlastní střely nachytal Pöpperleho mladíček Pech.

Další příležitosti ale Energie nevyužila a od druhé části na ledě existovalo jediné mužstvo.

Lehkostí a důvtipem sršící Sparta snadno procházela domácí obranou až před Málka, který přesně zakončujícímu soupeři nedokázal čelit.

Po Tonově vyrovnání se brankou vyšperkovaným sólem blýsknul Hlaváč. Dvojnásobný úder zasadil bývalému klubu Netík, pátou branku přidal výborný Ton.

Radim Rulík, trenér Karlových Varů: "Od druhé třetiny jsme ztratili pohyb, čehož Sparta využila. V deseti dnech jsme odehráli pátý zápas, na hráčích se to podepisuje."

Slavomír Lener, trenér Sparty: "Měli jsme trochu štěstí, že Vary nevyužily v úvodu své šance. Když jsme se dostali do vedení, získali jsme sebevědomí."

Karlovy Vary - Sparta 1:5 (1:0, 0:3, 0:2)
Branky a nahrávky: 5. Pech (Bednařík) - 27. Ton (Broš, Richter), 33. Hlaváč (Jan Hanzlík), 35. Netík (Kašpařík, Řezníček), 46. Netík (Pilař), 56. Ton (Marek). Rozhodčí: Turčan - Charvát, Pešek. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. Diváci: 2860.
Karlovy Vary: Málek - Ptáček, Kutlák, Hlavačka, Krajíček, J. Polák, Harant, Suur - Hurtaj, Alinč, V. Polák - Krátoška, Kraft, A. Nedorost - Petr Kumstát, Skuhravý, Košťál - Pech, Bednařík. Trenéři: Rulík, Baďouček a Kněžický.
Sparta: Pöpperle - Pilař, Jan Hanzlík, Dobroň, Řezníček, Richter, Schnábel, L. Procházka - Kratěna, D. Výborný, Hlaváč - Marek, Chabada, Ton - Broš, P. Nedvěd, Kašpařík - Netík, J. Straka. Trenéři: Lener, Jelínek a Gudas.