Zlínu stačila v Kladně jediná přesilovka

KLADNO

Nepříliš pohlednému klání Kladna se Zlínem dominovaly jednoznačně výkony gólmanů. Lídrovi tabulky z Moravy stačila na tři body jediná využitá přesilovka, jeho brankář Murín vychytal i v druhém zápase v tomto roce čisté konto.

Nechtěným antihrdinou první třetiny se stal domácí Kysela, jenž nejprve při nájezdu netrefil branku a pak hokejkou zranil Zubíčka. Hosté ale čtyřminutovou přesilovku nevyužili a od druhé části přenechali útočnou aktivitu Kladnu.

V brance Hamé ovšem exceloval Murín, který zlikvidoval dvě šance Kally a fantasticky vychytal Bílka. Domácím pak k vedení nepomohlo ani 52 vteřin přesilovky 5 na 3.

V útoku dlouho pasivní Zlín nakonec trestal v početní výhodě, když odražený puk za Orcta propasíroval kapitán Okál. Kladenští se z deprese neprobrali, gólový účinek neměla ani 67 vteřinová power play znásobená pátým trestem pro R. Hamrlíka.

Zdeněk Müller, trenér Kladna: "Měli jsme rozhodnout ve druhé části, ale neměli jsme dobrou koncovku a soupeři skvěle zachytal gólman."

Jaroslav Stuchlík, asistent trenéra Zlína: "Dvě třetiny měl soupeř navrch i díky zbytečným vyloučením, naštěstí jsme to ustáli a přiklonilo se k nám štěstí."

Kladno - Zlín 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka a nahrávka: 45. Okál (Tesařík). Rozhodčí: Smeták - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 7:9, M. Erat (Zlín) 10 min. Bez využití. Diváci: 2882.
Kladno: Orct - Ševc, T. Kaberle, Zeman, F. Kaberle, Špelda, P. Kasík - V. Bílek, Patera, Martin Procházka - Kysela, Gardoň, Klimt - Horna, Zajíc, Michal Havel - M. Hořava, Kalla, Martin Frolík. Trenéři: Müller a Tatíček.
Zlín: Murín - M. Hamrlík, Blaťák, Tesařík, R. Hamrlík, Vosátko, Galvas, Nosek, Zubíček - Balaštík, Leška, Barinka - Ambruz, Čajánek, M. Erat - Kristek, Mokrejš, Okál - Záhorovský, Martin Čech I, Kováčik. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.